Citroen 19_19 Concept představuje autonomní cestování na dlouhé vzdálenosti

Francouzská automobilka se rozhodla oslavit své sté výročí s modelem 19_19 Concept. Tento vůz má být součástí budoucnosti meziměstského cestování se zaměřením na extrémní pohodlí. Odhaluje také, jakým směrem se automobilka bude v budoucnu ubírat. I jméno tohoto vozu odkazuje na sté výročí – automobilka Citroen byla založena v roce 1919. Model 19_19 má být schopen autonomní jízdy.

Budoucí směr Citroenu

Ředitel produktu Xavier Peugeot řekl, že v modelu 19_19 byly promítnuty budoucí dva klíčové geny Citroenu:

  • odvážný design a
  • pohodlí 21. století.

Vzhled Citroenu 19_19

Plně prosklená zavěšená kabina sedí na nové, modifikované verzi odpružení Citroen Progressive Hydraulic Cushion, kterou jsme mohli vidět v současné podobě u SUV C5 Aircross, s cestovními liniemi na karoserii vozu, které ukazují, jak přesně se odpružení pohybuje, když je vůz v pohybu.

Inspirace v leteckém průmyslu

Koncept ve tvaru kapky byl inspirován leteckým světem, s exponovanými motory a střešními senzory LIDAR, které měly evokovat horizontální stabilizátory letadla. Přední a zadní LED světelné lišty obsahují dvojité logo Chevron značky Citroen, které vystupuje směrem ven, aby fungovalo jako zpětná zrcátka pomocí vestavěných digitálních fotoaparátů, zatímco zadní dveře obsahují LCD obrazovky.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora