Citroen chystá další model řady DS

Francouzská značka Citroen vyvinula novou modelovou řadu DS na základě popularity starého DS. První vlaštovkou se stala DS3, následována DS4. Minulý rok v březnu vstoupil na trh prozatím největší model této řady – DS5. Nyní se objevily informace, že se chystá také luxusní SUV s označením DSX.

Koncepční studie DSX bude odhalena na šanghajském autosalonu, jež se koná 21. – 29. dubna 2013. Nové francouzské SUV bude postaveno na platformě modelu DS5 a výroba by mohla začít začátkem roku 2014. Prvně se dočká čínský trh a až před koncem roku se dostaví i do Evropy. Citroen DSX s délkou 4,7 metru nabídne pod kapotou zážehové, vznětové i hybridní pohonné jednotky.

U modelů s pohonem všech kol budou zadní kola poháněna pomocí elektromotoru, kdežto ta přední kola skrz konvenční motor. Klasické motorizace bez hybridní soustavy nenabídnou bohužel pohon všech kol. Evropská verze se bude prodávat s hybridní soustavou, která se skládá z dieselového motoru HDi o výkonu 163 koní a elektromotoru s kapacitou 37 koní. Celkově tak ústrojí, které nalezneme i v Peugeotu 3008 HYbrid4, bude mít výkon rovných 200 koní. Na čínském trhu se objeví pod kapotou nového SUV přeplňovaný 1.6litrový zážehový čtyřválec THP o výkonu 243 koní.

Na trhu v Evropě se odhaduje startovací cena na 39.000 Euro (v přepočtu asi 1 milion korun). Prozatím se můžeme podívat na ilustrace, které vytvořil německý deník AutoBild.de.

Fotogalerie: autobild.de

Komentáře