Co by měly umět nové vozy Volvo? Budou o krok napřed

Zní to jako informace z daleké budoucnosti – automobily spolu budou vzájemně komunikovat, upozorňovat se například na kluzkou silnici, nehody nebo jiné překážky na silnici. S takovým nápadem přišla automobilka Volvo, která právě toto u svých nových vozů umožní. Jedním ze základních cílů automobilky je totiž co největší bezpečnost svých cestujících.

Systém předávání informací

Tento systém může nový majitel Volva sdílet nebo ne – buď se připojí ke cloudovému systému nebo se nepřipojí. Dnes již má velká část automobilů této značky různé bezpečnostní systémy. Například:

  • Hazard Lane Alert,
  • Slippery Road Albert.

Oba dva tyto systémy mají hlídat, jestli je silnice kluzká a jestli se na ní nevyskytují další nebezpečné úseky. Pokud je silnice nebezpečná, upraví Volvo výkon svého motoru a prostřednictvím výstražných světel upozorní své okolí. Navíc – v Norsku a Švédsku již je tento systém rozšířen o mezivozidlovou konektivitu.

Jak probíhá mezivozidlová konektivita?

Pokud auto s tímto bezpečnostním systémem odhalí nebezpečí, vyšle signál jednak do výstražných světel, ale také přes internet dalším vozidlům (které takový systém mají taktéž zabudovaný a chtějí tyto informace přijímat). Tak budou řidiči vědět s předstihem, že se blíží k nebezpečí a budou mít dostatek času na toto nebezpečí zareagovat.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Lexus IS 300h obdržel ocenění Best in class za bezpečnost od Euro NCAP

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora