VW a šestiválcové turbo – seznamte se s novými SUV

Volkswagen je oblíbenou značkou. O tom není třeba pochybovat. Věděli jste ale, že téměř 40 % produkce této značky jde do Číny? Ano, čínský trh je skutečně pro tuto automobilku velice klíčový. Avšak registrace celého trhu posledních osm měsíců nepřetržitě klesaly, což může ohrozit postavení značky VW jako světové jedničky. A na to se automobilka snaží odpovědět odhalením nových SUV vozů, které jsou v Číně velice populární.

Volkswagen Teramont X

Jedním z těchto vozů je Teramont X, který byl představen na fotografiích již nemaskovaný. Nyní si vůz můžeme oficiálně prohlédnout – ale jen zvenčí. Jak vypadá?

  • Záď vozu je v podobě SUV-kupé.
  • Kapota je obohacena o ventilační mřížky.
  • Čelní světla mají odlišnou grafiku.
  • Čelní nárazník vypadá agresivněji.

SUV Coupe Koncept

Nejedná se o produkční název tohoto modelu, který byl dosud představen pouze jako koncept. Podle toho se bude zřejmě jednat o novou verzi modelu Tiguan. Celkově vypadá vůz sportovněji – zepředu i z boků. V zadních partiích mohlo dojít k několika drobným úpravám a také zřejmě došlo k proměně světlometů. Označení vozu 330 TSI odhaluje, že motor bude dvoulitrový s 220 koňmi a pohonem na všechna čtyři kola.

Jak je to s evropským trhem?

Větší SUV-kupé je určeno pro čínský trh, takže je nejisté, zda se tento model představí také v Evropě. A to i přes to, že na evropském trhu by neměl konkurenci – BMW X6 je totiž mnohem dražší než Teramont X.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Volvo snižuje výdaje za pojistné

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora