Dakar 2015 – Souhrnné info #6

Nejrychlejším motocyklystou ve včerejší etapě byl favorit Marc ComaKTM, za ním do cíle dojel Barreda Bort na HonděQuintanilla s další KTM. V průběžném pořadí ale vše zůstalo na prvních místech při starém – tedy Barreda Bort, Coma a Goncalves. Čtvrtá pozice patřila Štefanu Svitkovi (celkově 9.), deset pozic za ním dorazi do cíle Ivan Jakeš (celkově 18.). Češi dorazili na pozicích- Pabiška 32. (celkově 31.), Klymčiw 39. (celkově 35.), Engel 47. (celkově 44.), Veselý 77. (celkově 66.) Na start včerejší etapy se už nepostavil Zdeněk Gottvald, kterého technické problémy s motocyklem odradily od setrvání v soutěži. Mezi quady včera opět vyhrál Sonik a anavýšil svůj náskok v čele soutěže.

Mohlo by vás zajímat:  Land Rover ukazuje dílčí změny Discovery Sport

I mezi automobily zase vyhrálo Mini, tentokrat jej ale řídil Vladimir Vasilyev. Na stupních vítězů ho doplnili AlrajhiToyotouGordon se svou buggy. Také v automobilech ale neměla včerejší etapa vliv na celkové pořadí, nadále vede Al-Attiyah před de Villiersem a Alrajhim. Petr Jerie dorazil do cíle na 75. pozici.

Na prvních dvou místech včera dorazily do cíle kamiony Kamaz v pořadí NikolaevMardeev. Doplnil je kamion MAZViazovichem za volantem. Nikolaev se dostal i celkově do čela a Mardeev je v průběžném pořadí druhý. Čtvrtá pozice zbyla na Aleše LopraiseMANem, celkově se ovšem posunul na třetí místo. Vrátnému patřila v cíli 8. pozice, van den Brinkovi 11., de Baarovi 17., Kolomému 19., Huzinkovi 23., Szutkowskemu 23., Ardavichusovi 29. a Kasákovi 31. V cíli bohužel není klasifikován Martin MacíkLIAZem, měl poruchu zadního diferenciálu. Pokusí se do závodu opět dostat, byť s obrovskou časovou ztrátou a penalizací.

Mohlo by vás zajímat:  Chevrolet představil koncept nové generace modelu Niva