Do Chorvatska Češi typicky jezdí autem. I přesto, že existují komfortnější způsoby

Jasný cíl Čechů, když se řekne dovolená? Rozhodně je to Chorvatsko. Tato země má mnoho lákadel, ať už jde o čisté moře, zajímavou historii, nebo kulturu. A mnozí neváhají a každoročně jezdí, někdy i na stejné místo. A jako způsob cestování volí auto, což se jeví v porovnání s ostatními možnostmi jako nepochopitelný způsob cestování.

Letadlo

Nasednout na letadlo a za chvíli přistávat v cílové destinaci. Tento ultra rychlý způsob cestování je v rámci mnoha oblastí zcela samozřejmý. V případě Chorvatska však nikoliv. Lidé se raději trmácí několikanásobně delší čas v autě. Jak na cestě tam, tak na cestě zpět. Přitom ceny letenek dnes klesají natolik, že letadlo může vyjít dokonce i levněji než běžná cesta autem, počítáme-li náklady na mýto, dálniční známky a palivo.

Vlak

Mnoho dopravců nabízí dokonce i přímé linky do několika chorvatských destinací. Stačí proto koupit lístek, nastoupit a vystoupit v cíli. Vlaky už dávno nejsou ty rozklepané vagóny z dob minulých. I ve vlaku lze cestovat komfortně. S možností dojít si na toaletu, kdykoliv se projít nebo si koupit občerstvení. Navíc lůžkové vozy umožní zvládnout cestu v maximálním pohodlí. A ráno po probuzení už bude vidět moře.

Zdroj obrázku: Freepik

Autobus

Cesta autobusem do Chorvatska už dávno není utrpením, jako v dobách staré neklimatizované karosy. Moderní autobusy mají pohodlné sedačky, bezpečnostní pásy a cenově vyjdou lépe než mnohé cesty autem. Výhodou autobusů je nejenom to, že je nabízí skoro každá cestovka, tak i to, že do Chorvatska směřuje celá řada soukromých autobusových linek. Cestovat proto lze i na vlastní pěst, do konkrétního cíle cesty, v libovolný den.

Obytné auto

Když už autem, tak ideálně tím obytným. Je mnohem komfortnější než běžný osobák a hlavně během cesty se dá na mnoha místech zastavit a bez problémů si odpočinout. Ne na sklopené sedačce, ale v celkem komfortní posteli, kde každý řidič načerpá dostatek sil na další jízdu.

Zdroj: https://www.visit-croatia.co.uk/travelling-around-croatia/