Dobré očištění vozu od sněhu je nezbytné pro bezpečnou jízdu

Snow Covered Car During Blizzard

Zima může být krásná a romantická, ale když přijde čas vyjet na cestu, může zasněžené auto způsobit nepříjemnosti. Odstranění sněhu a ledu z vozidla je nejen nezbytné pro bezpečnou jízdu, ale také v mnoha zemích povinností řidiče. Následující tipy vám pomohou odstranit sníh z auta co nejefektivněji a bezpečně.

1. Správný nástroj:

Mít správný nástroj je základ. Nejlepším nástrojem pro odstranění sněhu z auta je škrabka na led nebo speciální škrabka s kartáčem na sníh. Vybírejte nástroj, který je dostatečně dlouhý, aby dosáhl na střechu auta, a má ostrou hranu pro snadnější odstraňování ledu.

Mohlo by vás zajímat:  Projeli jsme dvacet let starý Hyundai Scoupe GT

2. Práce zdola nahoru:

Při odstraňování sněhu začněte u spodní části auta a postupujte nahoru ke střeše. Nejdříve vyčistěte kapotu, čelní sklo a stěrače, poté boky auta a nakonec střechu. Tím se zabrání tomu, aby sníh spadl na již vyčištěnou část auta.

3. Neklepat na led:

Pokud na autě máte námrazu nebo led, neklepejte na ně tvrdými předměty, jako jsou kovové škrabky. Můžete tím poškodit sklo nebo lakování. Místo toho použijte vhodný sprej na odmrazování nebo de-icing a počkejte, než se led rozpustí.

4. Nezapomeňte na zrcátka:

Často se při odstraňování sněhu zapomíná na zpětná zrcátka. Nezapomeňte je vyčistit, abyste měli plný výhled na provoz.

Mohlo by vás zajímat:  Provozní zisk automobilky Škoda Auto se snížil téměř o 15%

5. Odstranění sněhu z výfukové trubky:

Pokud jste zjistili, že výfuková trubka je zanesená sněhem, může to způsobit problémy s odplyněním. Opatrně vyčistěte výfukovou trubku, ale použijte rukavice a dbejte na bezpečnost.

Woman Cleaning Her Window Car From Snow
Zdroj obrázku: Freepik

6. Zbavte se všech sněhových kopečků:

Nezapomeňte vyčistit i sněhové kopečky z koleček a blatníků. Pokud sníh zůstane na kolech, může to ovlivnit řízení a brzdy.

7. Vyčistěte střechu:

Výslovně doporučujeme vyčistit střechu auta, pokud na ni spadl sníh. Sníh na střeše může sklouznout na čelní sklo během jízdy a způsobit nebezpečnou situaci.

Mohlo by vás zajímat:  Řidiči spalováků provádějí majitelům elektromobilů neustále naschvály. Ty na nabíjecích stanicích jdou za hranu

8. Používejte ochranu proti námraze:

Pokud očekáváte mrazivé ráno, můžete předejít přilepení sněhu a ledu na autě tím, že přikryjete čelní sklo a zpětná zrcátka speciálním ochranným plátnem nebo kartonem.

9. Před jízdou si udělejte čas:

Nikdy neodjíždějte s vozidlem, které není plně vyčištěné od sněhu a ledu. Nedostatečná viditelnost může způsobit nehodu nebo vás dostat do problémů s policií.

Pamatujte, že odstranění sněhu z auta je nejen povinností, ale také záležitostí bezpečnosti. Správná péče o vozidlo v zimě vám pomůže udržet bezpečnou jízdu a minimalizovat riziko nehody.

Zdroj: https://www.erieinsurance.com/blog/cleaning-off-snow
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora