Faceliftovaný VW Tiguan k vidění v Ženevě

Německá automobilka Volkswagen se na svém stánku prezentovala nejen vydařeným Golfem Cabriolet, ale také faceliftovanou verzí SUV Tiguan.           

V závislosti na velmi optimistických prodejních číslech se bratříček většího Touaregu  představil s přepracovanou přední a zadní částí a se dvěma novými možnostmi výbavy "Track & Style" a "Sport & Style".           

Výbavový stupeň "Sport & Style" je určen především do městského provozu, kde není šance narazit na překážku, se kterou by se nevypořádal nájezdový úhel 18°. Na druhé straně si s paketem "Track & Style"můžete dovolit vyrazit do lehčího terénu, jenž bez problémů zvládnete díky nájezdovému úhlu 28°.           

Mezi další praktické možnosti výbavy patří bezpečnostní podpůrné systémy, obsahující systém kontroly bdělosti řidiče nebo hlídání jízdních pruhů Line Assist. Třešničkou na dortu je pak elektronická uzávěrka diferenciálu XDS.           

V Evropě bude faceliftovaný Tiguan dostupný se čtyřmi motory TSI, dosahující výkonů v rozmezí od 90 kW do 155 kW. V případě potřeby vznětové verze jsou v nabídce tři motory, jenž nabízí výkony od 81 kW do 125 kW.           

Primárně budou všechny motorizace spojeny s manuální šestistupňovou převodovkou, přičemž existuje i možnost využití převodovky DSG. K dispozici bude i verze Tiguan BlueMotion, která použitím systému Start/Stop snižuje spotřebu o 0,7 l/100 km.           

Všechny verze nového Volkswagenu Tiguan budou dostupné s pohonem předních kol nebo s pohonem všech čtyř kol 4motion. Prodej začne letos v srpnu se základní cenou 24 175 €.