Faceliftovaný VW Tiguan k vidění v Ženevě

Německá automobilka Volkswagen se na svém stánku prezentovala nejen vydařeným Golfem Cabriolet, ale také faceliftovanou verzí SUV Tiguan.           

V závislosti na velmi optimistických prodejních číslech se bratříček většího Touaregu  představil s přepracovanou přední a zadní částí a se dvěma novými možnostmi výbavy "Track & Style" a "Sport & Style".           

Výbavový stupeň "Sport & Style" je určen především do městského provozu, kde není šance narazit na překážku, se kterou by se nevypořádal nájezdový úhel 18°. Na druhé straně si s paketem "Track & Style"můžete dovolit vyrazit do lehčího terénu, jenž bez problémů zvládnete díky nájezdovému úhlu 28°.           

Mohlo by vás zajímat:  Ve znamení rychlosti

Mezi další praktické možnosti výbavy patří bezpečnostní podpůrné systémy, obsahující systém kontroly bdělosti řidiče nebo hlídání jízdních pruhů Line Assist. Třešničkou na dortu je pak elektronická uzávěrka diferenciálu XDS.           

V Evropě bude faceliftovaný Tiguan dostupný se čtyřmi motory TSI, dosahující výkonů v rozmezí od 90 kW do 155 kW. V případě potřeby vznětové verze jsou v nabídce tři motory, jenž nabízí výkony od 81 kW do 125 kW.           

Mohlo by vás zajímat:  Mitsubishi uvedlo mírně modernizovaný Outlander

Primárně budou všechny motorizace spojeny s manuální šestistupňovou převodovkou, přičemž existuje i možnost využití převodovky DSG. K dispozici bude i verze Tiguan BlueMotion, která použitím systému Start/Stop snižuje spotřebu o 0,7 l/100 km.           

Všechny verze nového Volkswagenu Tiguan budou dostupné s pohonem předních kol nebo s pohonem všech čtyř kol 4motion. Prodej začne letos v srpnu se základní cenou 24 175 €.