Franta: Místo znaku EU jsem si na značku nalepil vlasteneckou samolepku. Vím, že mě to může přijít draho

Car 2592136 1280

Nemám rád EU a chci to jasně vyjádřit i na svém autě. Proto jsem znak na SPZ přelepil, i když riskuji pokutu. Zatím však k udělení pokuty nedošlo, a to musím říci, jsem byl s vozem několikrát kontrolován policií. Buď to přehlédli, nebo tolerovali, nebo dost možná měli stejný názor, jako já. Ať je to jak chce, jsem rozhodnut, že si danou samolepku nesundám, i kdybych musel. A když jo, hned vzápětí si nalepím jinou.

Nechci mít na značce znak EU

Nikdy jsem nebyl pro vstup do EU, přesto v ní Česká republika je. A kdyby bylo referendum, ihned hlasuji pro vystoupení. Tato organizace je pro mě tím nejhorším, co v Evropě může být. Proto to chci dát jasně najevo. Nejsem evropský občan, ale jsem občan České republiky. Proto nechápu důvod, proč musím mít na značce onen kruh z hvězdiček a nemůžu zde mít náš symbol. Bohužel dnes jsou značky takto standardizované, a kdo chce něco jiného, má smůlu.

Mohlo by vás zajímat:  Lukáš: Parkování v garážích se stalo noční můrou. Nečekal jsem, ke kolika nebezpečím zde dochází
Zdroj obrázku: Pixabay

Znak unie jsem si přelepil

Rozhodl jsem se, že si znak EU přelepím symbolem naší země. Konkrétně potom dvouocasým lvem, který se dle mého na značce vyjímá mnohem lépe. Hned jak jsem to udělal, jsem byl na sebe hrdý. A už se setkal s řadou lidí, kteří se mě ptali, kde jsem danou samolepku sehnal, že by také chtěli takto upravit svou SPZ, jelikož se cítí být více Češi, než Evropany, což dle mého žádná národnost není. Tak proč daný znak musí být i na našich autech?

Mohlo by vás zajímat:  David: Potřeboval jsem projet několik okresů. Co se dělo při kontrolách mě překvapilo i znepokojilo zároveň

Prý mi hrozí pokuta

Podle zákonů můžu za danou samolepku dostat i pokutu. Podle některých informací má jít o přestupek, jelikož jsem na značce něco změnil. To uznávám, ale na druhou stranu není nijak změněna její čitelnost a identifikace vozu. Proto to risknu. Náš znak budu mít na značce dál, a jak jsem psal, už mě hlídka několikrát stavěla a neměla s tím problém. A co jsem si na silnicích všiml, má to tak stále více lidí. Vzhledem k tomu co nám EU dělá, se tomu ani nedivím.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu našeho čtenáře
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora