Honda Civic Type R – Nové podrobnosti a fotky

Honda uvolnila nové fotky a informace o svém ostrém hatchbacku Civic Type R. Ten bude nyní k dispozici pouze v pětidveřovém provedení a v Evropě by měl být v prodeji od července letošního roku.

Srdcem vozu je dvoulitrový turbem přeplňovaný motor VTEC s výkonem 306 koní, které najdete u hodnoty 6500 otáček. To je o několik tisíc níže, než byli majitelé Hond zvyklí doposud točit. Obligátní krouťák pak má hodnotu 400 Nm a nejdete jí už o dva tisíce níž. Systémy variabilního časování VTECVTC jsou pochopitelně přítomny a zkracují čas na odpověď na povely udílené řidičem skrze plynový pedál. S šestistupňovým manuálem se Type R dostane na stovku za 5,7 vteřiny a umí jet až 270 km/h. Automobilka deklaruje spotřebu 7,3 l/100 km a emise CO2 zase 170 g/km. Nezávislé zavěšení s adaptivními tlumiči na všech kolech by mělo být dostatečně pohodlné i na každodenní jízdu. Čtyřpístkové brzdiče Brembo s 350mm ventilovanými kotouči zase snadno zkrotí vaší příliš rychlou jízdu.

Pokud už je vám jasné, že tahe samurajská katana musí stát ve vaší garáži, můžete už vybírat barvu. Kromě Milano Red a Championship White, které jsou na fotkách, bude na výběr ještě Crystal Black, Polished Metal a Brilliant Sporty Blue. Uvnitř vás čekají čené sportovní sedačky s červeným prošíváním, zploštělý sportovní volant a displej systému i-MID, na kterém můžete sledovat přetížení G, pozici pedálů brzdy a plynu, tlak turbodmychadla, teplotu vody a oleje a také tlak oleje. Systém vám také umí změřit čas na kolo nebo zrychlení z nuly na 100 km/h, na 60 mil za hodinu nebo čas na čtvrt míle. Multimediální Honda Connect infotainment system je založený na platformě Android a ovládáte přes něj automatickou klimatizaci, tempomat a omezovač rychlosti. Vzhled vozu bude možné vylepšit dalšími balíčky, jako GT, Red Exterioe, Red Interior, Carbon Exterior a Carbon Interior.

Mohlo by vás zajímat:  Honda S660 bez maskování

Já vím, vás také zajímá hlavně, jak jezdí, ostatně nás taky. Ale to si budeme muset ještě chvilku počkat. Ale už se tohoto rekordmana z Ringu nemůžeme dočkat.

Zdroj: Honda