Honička Jaguaru skončila nehodou. Motor dolétl do obýváku nedalekého domu

Piráti silnic nejsou jenom u nás, ale všude ve světě. Když policie takového zmerčí, zcela logicky se ho vydá pronásledovat. Tak tomu bylo i v tomto případě, který se stal v Baton Rouge v Louisianě, tedy ve Spojených státech amerických. Zde byl silničním pirátem řidič Jaguaru, který se rozhodl, že se policejní hlídce pokusí uniknout. Ukázalo se, že to nebyl příliš dobrý nápad.

Honička skončila nehodou

Pronásledování vozidla nakonec skončilo vážnější nehodou. Nehavarovala policie, ale samozřejmě řidič Jaguaru, který nezvládl řízení. Nejprve jeho vozidlo zamířilo do příkopu následně také do zde rostoucích stromů. O tom, jak velkou rychlostí musel Jaguar jet, vypovídá jak celková škoda samotného vozu, ale hlavně jeho motor. Ten se vlivem nárazu uvolnil a díky velké kinetické energii pokračoval dále.

Až do obýváku nedalekého domu

Dvoulitrový motor z Jaguaru díky velké energii z rychlosti doslova vylétl z poškozeného vozu a pokračoval směrem k rodinnému domu, který byl nedaleko místa nehody. Zde prorazil dveře a skončil v obývacím pokoji majitelů. A to přímo před jejich krbem. Pro ně to byl nejenom v tu chvíli psychický šok, ale vlivem nárazu a velikosti motoru došlo také k tomu, že byli zraněni. V tomto případě se naštěstí nejednalo o nijak vážné zranění. Vrásky na čele jim patrně přidá také nutnost dát svůj domov do pořádku, a to jak pokud jde o opravu poničených částí, tak i náročný úklid spojený nejenom s utřením všude vytékajícího oleje z motoru.

Řidič je v kritickém stavu

Podstatně hůře, než obyvatelé rodinného domu skončil 27letý řidič Jaguaru, který musel být v kritickém stavu přepraven do nemocnice. Není se čemu divit, jelikož už to, že se z vozu uvolní motor a ten dokonce odlétne, až do nedalekého domu jasně svědčí o tom, jak vysokou rychlostí musel tento řidič jet. Ještě štěstí, že vážně nezranil nikoho jiného, jenom sebe.

Mohlo by vás zajímat:  Toto je patrně nejbizarnější automobilový závod na světě. Jezdí se v Oregonu a spolujezdcem je živé prase

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora