Hypersportovní P1 GTR už má i interiér

O hypersportovním McLarenu P1 GTR za necelé dva miliony liber jsme napsali už nejeden řádek, přesto nás stále nepřestává fascinovat. Tím spíš, když nás britská automobilka pustila i do interiéru, který bude poznávat třeba Lewis Hamilton.

Je to totiž právě jeho monopost MP4-23, respektive volant z něj, kterým se inspiroval McLaren při tvorbě volantu pro P1 GTR. Kromě spousty karbonu tak jsou všechna důležitá tlačítka soustředěna právě zde tak, aby se řidič zbytečně nerozptyloval. Mimo jiné je zde i tlačítko pro aktivaci systému DRS, který Hamilton v mistrovské sezoně 2008 nezažil.

Sedadla se šestibodovými pásy a bezpečnostním systémem HANS hledají pro změnu inspiraci v cestovních vozech DTM a v rámci úspory hmotnosti bude jejich nastavení prováděno přímo na míru toho daného řidiče. I na jejich konstrukci byla použita uhlíková vlákna, která konec konců najdeme i okolo digitálního přístrojového panelu a na celém zbytku palubní desky.

Kromě exkluzivního auta dostane zákazník za v přepočtu asi 69 milionů korun i exkluzivní péči. Ke každému autu bude přiřazen celý závodní tým včetně hlavního inženýra a osobního trenéra, kteří budou spolupracovat s telemetrií či videem a ušijí péči přesně na míru jednotlivému závodníkovi. Pro všechny P1 GTR bude uspořádán vlastní závodní seriál, jenž se bude odehrávat i na ikonických tratích světa formule 1. První ročník bude mít celkem 6 zastávek. 

Zdroj: McLaren