Hyundai svůj pick-up myslí vážně. Dokonce uvažuje o verzi N

Vraťme se do roku 2015, kdy Hyundai představil svůj první koncept pick-upu s názvem Santa Cruz. Od té doby se toho až tak moc neudálo a vše nasvědčovalo tomu, že automobilka své plány ukončí. Nestalo se a obrysy první pickupu v historii automobilky jsou stále reálnější. Cíl je jasný. Vytvořit konkurenci pro Ford Raptor, který lze považovat za naprostou špičku tohoto segmentu. Zda ho dokáže korejská automobilka sesadit z trůnu, to je zatím ve hvězdách. Mimo jiné i proto, že kromě konceptu z roku 2015 nepředstavila nic jiného.

Hyundai Santa Cruz by se měl objevit v následujících letech

To jsou zatím jediné zprávy, které jsou dostupné. Podle řady informací by k tomu mělo dojít v rozmezí let 2020 – 2021. Design vozu by měl i nadále vycházet z konceptu, který byl před 4 lety představen v Detroitu. Aktuálně se mluví o kompletně přepracovaném podvozku který by vyhovoval charakteru vozu, o terénních pneumatikách, o offroad tlumičích a dalších prvcích, které jsou pro terénní pick-up v podstatě nezbytností. Nic nového tak Hyundai zatím neřekl.

Bude i ve verzi N?

To je pravděpodobně nejzajímavější zpráva, které se pick-upu Hyundai týká. A říká v podstatě hned dvě věci. Tou první je fakt, že automobilka o vozu stále přemýšlí a pravděpodobně na něm i pracuje. To by znamenalo že by se Hyundai Santa Cruz mohl v avizovaném termínu na trhu opravdu objevit. Dále tato informace říká i to, že kromě klasické terénní verze by mohla být k dispozici také varianta lehce sportovně zaměřená.

Aktuálně má oddělení označení písmenem „N“ práce více než dost, což potvrzují modely i30 N, i30 Fastback N a také Tucson N Line. Zda se k nim přidá i Hyundai Santa Cruz N je zatím otázkou. Pokud by k tomu skutečně došlo, bude to pravděpodobně až pár let po tom, co bude odhalena klasická verze auta.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora