Infiniti Q50 Eau Rouge – Předobraz ostrých modelů

Luxusní odnož japonské značky Nissan, Infiniti, se snaží proniknout mezi sportovně střižené značky již nějakou dobu a zatím nepříliš přesvědčivě. Na možnou změnu poukazuje čerstvá novinka, model Q50 Eau Rouge, který automobilka nazývá designovou vizí výkonné verze tohoto sedanu.

Již dávno se vědělo, že Q50 Eau Rouge se svým designem a aerodynamickým řešením inspiruje speciály Formule 1, výsledný vzhled tedy není ničím překvapivým. Základem je výrazný bodykit z karbonových vláken, včetně zadního difuzoru s dvěma obrovskými koncovkami výfuku a LED světlem mezi nimi. Toto Infiniti má v první řadě zjistit reakce odborné i laické veřejnosti na potenciální podobně střižený model. Použitá lehká slitinová kola mají průměr 21 palců a jsou instalována v podbězích širších o 20 mm oproti sériovému modelu.

Interiéru pak vládnou Recaro sedačky, sportovní volant potažený Alcantarou s pádly ve stylu F1 a dekor z karbonových vláken. Prezident Infiniti, Johan de Nysschen, se nechal slyšet, že sportovně zaměřené vozy jsou pro značku důležité a že osobně trvá na výrobě konceptu Q50 Eau Rouge, ve kterém by nejradši viděl kolem 500 koní a 800 Nm. Uvedl, že možností jsou motory 5.6l V8 nebo twin-turbo 3.7l V6. Teoreticky mimo hru by nemělo být ani twin-turbo 3.8l V6Nissanu GT-R, případně twin-turbo 5.5l V8 od Mercedes-Benzu.

Mohlo by vás zajímat:  TEST Infiniti EX30d GT Premium - Rodinný klenot

Je tedy možné, že podobný vůz od Infiniti opravdu na silnicích uvidíme alespoň v omezené sérii. Kdy se tak ale stane, jaká jednotka se objeví pod kapotou a kolik model bude stát, zatím nevíme. Budeme vás ovšem informovat hned, jak něco bližšího zjistíme.

Zdroj: Infiniti