Italdesign představil koncept Parcour

Společnost ItalDesign přešla pod záštitu koncernu Volkswagen v roce 2010, a jelikož poslední dobou německý spolek mluví jen o SUV, dalo se očekávat, že i ItalDesign přijde brzy s konceptem SUV. Ale pravděpodobně se udělal jakýsi kompromis, poněvadž koncepční studie Parcour má karoserii kupé-SUV a představila se na právě probíhajícím ženevském autosalonu.

Italský koncept byl pojmenován podle moderního sportu Parcour, ve kterém zdoláváte městské překážky pohybem vlastního těla. Na výstavišti se odhalily celkově dva koncepty – kupé a roadster, které mají prvky sportovních automobilů například od Lamborghini. Obě karosářské varianty nabídnou 5.2litrový desetiválec o výkonu 542 koní, který známe z Lamborghini Gallardo. Pohonná jednotka je spjata se sedmistupňovou automatickou převodovkou se dvěma spojkami, jež přenáší sílu na všechna kola.

Mohlo by vás zajímat:  Jaguar nabídne ostré varianty všech svých modelů!

ItalDesign uvedl, že koncept Parcour zrychlí na stovku za 3,6 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 320 km/h. Koncepční studie disponuje těmito rozměry – na délku 4530 mm, na šířku 2070 mm a na výšku 1335 mm. Hmotnost automobilu jest 1550 kg. Bohužel to vypadá, že zmíněné studie nikdy nevkročí do sériové výroby…

Zdroj: Italdesign