Jaký bude Ford Mustang Shelby GT500? Inovacemi legendy se nešetří

Je tomu již pořádná doba, kdy se vůz Ford Mustang Shelby GT proslavil. Stalo se tak v roce 2000, kdy byl natočený film Gone in Sixty Seconds, ve kterém se Nicolas Cage proháněl s legendárním modelem tohoto vozu, který si pojmenoval jako Eleanor. Nyní se píše rok 2019 a vývoj tohoto vozu, který má být ke koupi v roce 2020 výrazně pokročil.

Ford Mustang Shelby GT500 zaujme designem

Ten byl vždy jedinečný a jinak tomu nebude ani nyní. Velmi povedený tvar kapoty, doplňkové zadní křídlo vyrobené z uhlíkových vláken, výraznější přední maska nebo nepřehlédnutelná barva. Vzadu zaujmou masivní výfuky, nebo rozšířené lemy blatníků. Dravý vzhled každým coulem. Kdo bude mít Ford Mustang Shelby GT500, za tím se každý ohlédne.

Nadchne i interiér

Konec klasiky. Nebude chybět digitální přístrojová deska, volant s lehčím spodním zkosením, stejně jako závodní sedačky, které jezdce za všech okolností udrží na svém místě. Samozřejmostí je i všudypřítomný znak kobry. Jinak je interiér vozu vybaven spíše účelně, než aby se dbalo na přílišnou opulentnost. A to je dobře.

K tomu všemu musíme připojit to nejdůležitější. Skvělý výkon, který bude dělat z tohoto vozu jasného krále silnic, kde zaujme jak svou rychlostí – kterou má na svědomí více než 650 koní pod kapotou, tak zcela pochopitelně i svým zvukem.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Holandské BMW představilo speciální edici kupé M235i