Jeep Grand Cherokee Trackhawk je bez pochyby nejsilnější SUV na trhu. Konkurenty strčí do kapsy!

Po zveřejnění modelu Jeep Grand Cherokee Trackhawk se objevila celá řada ohlasů. A ty byly vesměs pozitivní, jelikož auto nezaujme jenom svým nepřehlédnutelným vzhledem, ale zaujme i svými parametry. Bez nadsázky ho můžeme označit jako nejsilnější SUV na trhu, které porazí i doposud krále segmentu, kterým je Lamborghini Urus.

S jakým výkonem Jeep Grand Cherokee Trackhawk přichází?

Toto monstrum s benzinovým motorem V8 o objemu 6,2 litrů rozhodně ukazuje, že po sešlápnutí plynového pedálu se budou dít věci. Výkon modelu Jeep Grand Cherokee Trackhawk je přesně 522 kW a jeho točivý moment má hodnotu 875 Nm. To mimo jiné znamená, že zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za 3,5 sekundy. Tolik mnohdy nedají ani četné sportovní verze vycházející ze sériových modelů napříč automobilkami.

Jede téměř 300 km/h

Zajímá vás více parametrů tohoto nepřehlédnutelného výkonného macka? Jeho maximálka je 290 kilometrů v hodině a aktuální udávaná spotřeba činí 16,8 litrů na 100 km. To sice není nejméně, ale vzhledem k velikosti a váze je to očekávaná hodnota.

Komfort pro každého

Zaujme také svým komfortem, jelikož v interiéru najdete kožené sedačky Nappa, informační displej řidiče o velikosti 7 palců, dotykový displej Uconnect o velikosti 8,4 palce, stejně jako pohodlná sedala s vyhříváním a samozřejmě také nezbytným větráním. Dokonale na něm vypadají 20 palcová hliníková kola. Milovníky hudby ohromí 825 wattový zvukový systémem Harman Kardon, který využívá celkem 19 reproduktorů rozesetých po interiéru.

Bezpečnost především

Kdo má obavu o svou bezpečnost, ten se může spolehnout na adaptivní tempomat, sledování mrtvého úhlu, hlídač jízdních pruhů, nebo parkovací senzory.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora