Jetta – model VW proměněn na samostatnou značku

Z původního modelu Jetta od značky Volkswagen se díky jejímu úspěchu v Číně stala samostatná značka automobilu, která má i vlastní modelovou řadu. Důvodem úspěchu tohoto vozu je jeho dostupnost. Volkswagen se rozhodl vytvořit auto, které bude skutečně „pro lidi“, jak už to má ve svém názvu. A tak vznikl model (a posléze i značka) Jetta.

Volkswagen na čínském trhu

Automobilka Volkswagen již působí na čínském trhu velmi dlouho. Od roku 1984 zde tato značka společně s čínskou firmou SAIC začala celkový automobilismus. Do té doby byli lidé zvyklí jezdit spíše na kole. Až Volkswagen jim vnukl představu o vlastním vozidlu. A začal také vyrábět auta pro čínský trh – tedy auta dostupná.

Přednosti značky Jetta

  • „low-cost“ neboli dostupné provedení,
  • určena pro mladé lidi ve věku 25 až 35 let,
  • určena pro venkovské oblasti Číny, kde dochází k rozvoji automobilismu.

Volkswagen značce Jetta věří

To, že je Volkswagen přesvědčen o úspěchu značky Jetta, se odvíjí taktéž od toho, že do konce roku má vyrůst na dvě stě autosalonů této nově vytvořené značky na území Číny. Značka má být rozšířena na konci roku 2019 (přesněji řečeno v poslední čtvrtině tohoto roku). Samotné autosalony ale nebudou jediným místem prodeje – Jetta bude dostupná také prostřednictvím online obchodů, v obchodních centrech a v pojízdných prodejnách.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora