Kabriolet nabízí skvělý zážitek z jízdy, jeho pořízení ale přináší také nevýhody

2148320216

Kabriolety jsou nádherné a luxusní automobily se sklápěcí (nebo odnímatelnou) střechou. Tyto vozy v každém případě vypadají nádherně. Mají mnoho výhod i nevýhod, které musí zvážit každý řidič, který si chce takové auto pořídit. Jejich koupě rozhodně není levná, a proto se jedná o velké rozhodnutí. Zvážit musíte benefity i negativna vozů bez střechy.

Výhody kabrioletů

Jedinečný zážitek z jízdy je rozhodně to nejlepší, co kabriolety poskytují svým majitelům. Vzrušení, vítr ve vlasech a svoboda jsou obrovské výhody, které získáte pouze v kabrioletu. Na tento zážitek nikdy nezapomenete a nikdy vám nezevšední. Tyto vozy jsou také nádherná a stylová vozidla. Jestli chcete, aby se za vámi při jízdě každý otáčel, tak toto auto potřebujete.

Mohlo by vás zajímat:  Prověřit ojeté auto lze pohledem pod kapotu i na zem pod vůz

Na víkendové výlety nebo srazy veteránů jsou tyto vozy naprosto dokonalé. V létě jde o nejlepší věc, jakou můžete mít ve své garáži. Otevřená konstrukce kabrioletu poutá hodně pozornosti bez ohledu na to, kde se zrovna nacházíte. Vždy v něm budete vypadat stylově a zaručeně na takový vůz sbalíte i mnoho žen (pokud již nějakou nemáte doma).

2147932185
Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody vozů bez střechy

Všechno má výhody i nevýhody a kabriolety nejsou žádnou výjimkou. V první řadě musíte počítat s poměrně vysokou cenou. Údržba a ceny oprav mohou také některé lidi odradit, protože střecha potřebují více péče. Mnoho lidí také upozorňuje na fakt, že kabriolety nejsou tak bezpečné jako klasické vozy s pevnou střechou.

Mohlo by vás zajímat:  Cyklisté porušují pravidla běžně. Kvůli jediné výmluvě je na ně policie většinou krátká

Počítat musíte také s hlukem a silným větrem během jízdy. Pro některé jedince to bude velký faktor, kvůli kterému si nakonec tento typ vozu nekoupí. Kabriolety nemají velké kufry, takže i na to musíte myslet. Na rodinnou dovolenou se rozhodně nehodí. Pro dlouhé cesty nebo větší rodiny to rozhodně není ideální vůz, ale pro menší výlety nebo vyjížďky je kabriolet naprosto dokonalý.

Zdroj: https://www.wewantanycar.com/guides/car-buying/pros-and-cons-of-convertible
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora