Kia představila koncept luxusního crossoveru

Rok 2006 se ukázal jako zlomový. Kia tehdy představila hatchback Cee’d, který ji katapultoval mezi automobilovou elitu. Po spíše levnějších automobilech představila Kia v roce 2011 koncept luxusního sedanu GT. A po necelých dvou letech přichází koncept luxusního crossoveru Cross GT

Ten designově opět rozvijí styl tzv. „tygří masky chladiče,“ na kterou navazuje úzký pás předních světlometů. Z profilu zaujme na crossover či SUV netradičně pojatý tvar karoserie, který připomíná spíše shooting brake. Na zadní části poutají pozornost hlavně světlomety, které zasahují až do boků karoserie. 

Mohlo by vás zajímat:  Dacia ukázala modernizovanou podobu SUV Duster

Po otevření proti sobě umístěných bočních dveří můžete usednout do vzdušného, čtyřmístného interieru. Zatímco řidič bude mít plné ruce práce s naučením se ovládání futuristického prostoru kolem sebe, cestující vedle něj resp. za ním mohou pozorovat oblohu skrze skleněné panely ve střeše nebo sledovat nějaký film na obrazovkách před sebou. 

Rozměrově Cross GT překonává i doposud největší SUV v nabídce značky – model Sorento. Stejná platforma jako již zmiňovaný sedan GT dává možnost řídit vůz dlouhý 4897 mm, široký 2009 mm a vysoký 1659 mm s rozvorem dlouhým 3099 mm. 

Mohlo by vás zajímat:  Další limitovanou edicí Dacie je Duster Air

O pohon crossoveru se stará šestiválec o objemu 3.8 litru v kombinaci s elektromotorem, který je umístěn mezi motorem a 8-mi stupňovým automatem, který dovolí přenést výkon na všechna čtyři kola. A když jsme u výkonu – celá hybridní soustava má 406 koní a pokud chcete, dokáže auto jet až 32 km čistě na elektřinu. 

O sériové výrobě se Kia zatím nezmiňuje, každopádně je jisté, že některé designové prvky či hybridní pohonné ústrojí v budoucnu uvidíme na nejednom automobilu značky.

Mohlo by vás zajímat:  Hennessey představil balíček na úpravu osmiválce v Cadillacu Escalade