„Klidně do nich třískněte, stojím jak mám,“ smál jsem se šoférovi, kterého jsem schválně blokoval

Suv Car Underground Parking Copy Space

Příjezd k parkovacímu místu, dokonalé centrování auta v parkovacím boxu. To by mělo být samozřejmostí na každém parkovišti. Ale bohužel není. To se mi potvrzuje denně, ale mě už s tím došla trpělivost. Pokud sousední řidič potřebuje cvičení v parkování, má po mém příjezdu ideální příležitost. Jeho nepečlivost mu teď zkomplikuje vstup do auta, ale věřím, že je to lekce, která ho ponaučí.

Lidé by měli lépe parkovat

Je to jednoduché. Parkujete-li, udělejte to správně. V mnoha případech vidím, jak auta končí buď těsně na čáře nebo dokonce mimo svůj box. Dokážu to pochopit u opravdu obrovských aut, nebo dodávek. Ale u běžného osobního auta nikoliv. Já se svým autem jsem si chybné parkování nikde nikdy nedovolil. Vždy parkuji precizně, aniž bych zasahoval do cizího prostoru. A pokud někdo neudělá totéž, nechť je potrestán.

Mohlo by vás zajímat:  Snižování počtu tlačítek v autech se nesetkává s pochopením. Přesto je tou nejlepší cestou

Zajímavé setkání

Hledal jsem parkovací místo a vidím, jedno, kde ale sousední řidič zasahuje do mého vyhlédnutého parkovacího boxu. Neváhám, právě jsem zaparkoval co nejblíže k jeho, tedy řidičovým dveřím. Ale stále jsem samozřejmě uvnitř svého boxu, v jeho středu. Chvíli poté se objevil se majitel vozu. Začal mě okamžitě obviňovat, že jsem ho záměrně zablokoval.

Zdroj obrázku: Freepik

Já parkuji správně

S klidem jsem ho ujistil, že stojím přesně tam, kde mám. Že pokud má problém, je to jeho vinou a nedostatečnými parkovacími dovednostmi. Rozzuřený mi začal vyhrožovat, že mi auto poškrábe. Můj odpověď byla jednoduchá: „Zkuste to, ale mějte na paměti, že já stojím správně.“ Svůj ledový klid jsem si navíc mohl dovolit, protože ať mi na mém starém autě udělá škrábanců a důlků kolik chce, vůbec mě to mrzet nebude. Tohle mé auto stejně brzy skončí ve šrotu.

Mohlo by vás zajímat:  Sporťák od Ferrari s osmiválcem má nižší emise, než řada rádoby ekologických aut

Podívaná a překonávání překážek

Odešel jsem trochu dál, ale zůstal v dohledu, abych viděl, jak si s tím poradí. Snažil se dostat do svého vozu přes sedadlo spolujezdce. A musím říct, že to bylo zábavné. Po chvíli se mu to podařilo a odjel. Mé auto zůstalo nedotčené, však by také více poškodil to své, než mé

. Doufám, že si z toho vzal ponaučení a bude příště parkovat pečlivěji.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek Matěje F.