Lamborghini Huracan Evo ví, co milovníkům rychlosti nabídnout

Když jde o značky, které jsou ve světě supersportovních aut pojmem, rozhodně nesmíme zapomínat na Lamborghini. Tato automobilka se do historie zapsala celou řadou povedených modelů. A dá se očekávat, že se do ní zapíše i se současným nejnovějším počinem v podobě vozu Lamborghini Huracan Evo.

Výkon? Opět parádní

To nejdůležitější se jako vždy skrývá pod kapotou. Jde o atmosférický motor V10 s objemem 5,2 litrů. Ten je připravený nabídnout každému řidiči výkon až 639 koní a točivý moment 600 Nm. Co to znamená, pokud sešlápnete plyn na rovince prázdného okruhu? Že za 2,9 sekundy budete mít na svém tachometru rovnou stovku. A když nepolevíte, tak z auta vymáčknete rychlost 325 kilometrů v hodině.

Styl? Ten je samozřejmý

I tím bude Lamborghini Huracan Evo charakteristický. Jeho nepřehlédnutelný design bude zárukou, že se za ním každý otočí. Znalec si všimne i zajímavých detailů v podobě nových kol o velikosti 20 palců, či zajímavých barev. Tou charakteristickou je pochopitelně odstín Aranico Xantom přičemž oddělení Ad Personam slibuje další lahůdky.

Moderní prvky? Rozhodně nechybí

Pojďme nahlédnout do interiéru. Hlavní dominantou bude dotykový panel o velikosti 8,4 palce, který bude prostředníkem k ovládání vozu. Právě skrz něj si nastavíte vyhovující posed, optimální teplotu, či samotnou charakteristiku vozu. A pokud se vám z jakéhokoliv důvodu nebude chtít dávat ruce z volantu, hlasové ovládání bude je příjemným plusem.

Cena? Opět vysoká

Není to obyčejné auto, čemuž odpovídá i cena. Ta startuje na částce v přepočtu zhruba 5,8 milionů korun. A to v takzvaném základu. Kdo neodolá možnosti mít na voze i ve vize řadu karbonových doplňků, může se spolehnout na to, že bude desítky i stovky tisíc jenom přidávat a přidávat.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Porsche uvádí čtyři nové modely řady 911