Lexus IS 2014 – představení nové generace!

První generace malého sedanu Lexusu IS se představila už v roce 1998, pak proběhly tradiční modernizace, až nakonec v roce 2005 nastoupilo na trh druhé generační provedení. Na konci minulého roku se začala nová generace testovat a po internetu se šířily první špionážní fotografie a neoficiální informace. Konečně jsme se dočkali, a právě dnes proběhl virtuální debut nového Lexusu IS.

Světová premiéra se uskuteční 15. ledna 2013 na detroitském autosalonu, ale už teď se v redakci nemůžeme dočkat, až zavítá na český trh. Design nové generace IS vychází z konceptu LF-CC, konkrétně je to k vidění čelní masce, jež zobrazuje agresivitu, sportovního ducha a silnější prestiž kompaktního sedanu. Kabina je spíš orientována dozadu a boční linie stoupají až k zadním lampám, což přidává eleganci a dynamiku. Na exteriéru si můžeme povšimnout také nových předních světlometů s designovým podpisem, pod nimiž se nachází světla pro denní svícení ve tvaru písmena L.

Mohlo by vás zajímat:  Dočkáme se Rapidu RS?

Interiér nabídne také elegantní design včetně skvělé ergonomie. Novému Lexusu IS byla zvětšena šířka i prodloužen rozvor náprav, a proto se na zadních sedadlech i v zavazadlovém prostoru naskytl větší prostor. Díky zmíněnému rozvoru a tenkým předním sedadlům má Lexus IS nejvíce místa pro kolena v daném segmentu. Nově navržená přední sedadla, nabízející více pohodlí a zlepšené boční vedení, společně s volantem vycházející ze supersportu LFA vytváří posádce sportovnější pocit. Čalouněná kabina se pyšní nejnovějšími technologiemi japonské automobilky, například nejnovější informační systém HMI nebo velké analogové hodiny. Nové IS je vůbec prvním Lexusem, který má na středové konzole elektrostatické spínače. To znamená, že nastavení klimatizace či topení se ovládá dotykem prstu.

Mohlo by vás zajímat:  BMW řady 2 dostalo balíček M Performance

Motorizace nebyly prozatím odhaleny, to si nechává automobilka zřejmě do Detroitu. Ovšem už teď víme, že na severoamerickém trhu se v nabídce ocitne 2.5litrový a 3.5litrový benzínový šestiválec s osmistupňovým automatem. Hybridní čtyřválec se představí později. Třetí generace Lexusu IS v paketu F Sport poznáme podle sady větších kol a jiné přední části, konkrétně modifikace proběhla na mřížce a nárazníku. Uvnitř nalezneme sportovní sedadla, karbonové prvky a přístrojovou desku též inspirovanou u LFA.

Jak už jsem zmínil na začátku, oficiální premiéra se odehraje téměř za pět dní v Detroitu a do prodejů by měl nový Lexus IS vstoupit během letošního roku.

Mohlo by vás zajímat:  BMW, M5, Goodwood, testy, recenze, autozine.cz

Fotogalerie: carscoop.blogspott.com