Lexus IS-F Coupe 2013 s výkonem 450 koní a motorem V8

Japonská automobilka Lexus v současnosti připravuje další inovace svých modelů, a to se týká především modelové řady IS. Ta se v roce 2013 dočká modernizace a současně s ní přijde na trh i sportovní varianta s označením IS-F Coupe.

Model IS-F Coupe by měl být podle neoficiálních informací přímým nástupcem současného Lexusu IS-F, který je na trhu už dlouhé 4 roky. Novinka se chystá přijít s novými designovými prvky, které se objeví na modernizovaných modelech Lexus IS a IS F Sport v roce 2013. Jedná se například o modernizovanou mřížku chladiče, nebo pozměněné zadní světlomety s LED technologií. Co však asi nejvíce přitáhne pozornost na novém IS-F Coupe, je mohutné zadní křídlo, které z Lexusu dělá skoro závodní speciál.

Mohlo by vás zajímat:  Alfa Romeo Spider - Rodinný klenot

Marketingový ředitel a šéf automobilky Lexus Brian Bolain prohlásil, že nejsilnější motor V8, který má Lexus v současné nabídce, by se mohl rovněž objevit v připravovaném nástupci modelu Lexus IS-F, tedy v modelu IS-F Coupe. Motor V8 by měl poskytovat výkon kolem 450 koní a 609 Nm točivého momentu. Sportovní kupé od Lexusu by tak mělo držet krok s drsnou německou konkurencí v podobě BMW M3 nebo Audi RS5.

Ze zákulisí však přicházejí i zprávy, že se uvažuje o „úspornější“ variantě s motorem V6 s nižším výkonem, ale s lepšími hodnotami emisí  CO2. Ekologie už tak dopadá i na nejsportovnější modely u Lexusu..

Mohlo by vás zajímat:  Ford Mustang Shelby GT640 Golden Snake - Chladnokrevný zabiják

Na finální podobu vozu a konečné rozhodnutí automobilky si musíme ještě chvíli počkat. Nástupce IS-F se totiž představí až v lednu 2013 na Detroit Auto Show, přičemž do prodeje v USA bude uveden v půlce roku. Koncem roku 2013 pak přijde řada na klíčové trhy zbytku světa.

Fotografie: Worldcarfans, prototyp Lexus IS-F Cabrio