Lexus se zmenšuje. Co má nabídnout aktuální novinka?

Dlouho se spekulovalo o tom, že crossover UX bude nejmenším Lexusem. Podle posledních zpráv ale existuje jiný model od této automobilky, který je však ještě menší. Tento model zatím nemá specifikované označení, ale ví se, že má nahradit kompaktní hatchback CT200h. Další parametry tohoto vozu jsou otazníkem, ale hovoří se o tom, že nejmenší ze všech Lexusů má být také prvním elektromobilem této automobilky na trhu.

Nástupce modelu CT200h

Evropský šéf automobilky Toyota (Lexus je luxusní odnoží této automobilky), Pascal Ruch, se nechal slyšet, že nástupcem modelu CT200h skutečně nebude crossover UX, ale nějaký jiný model. Navzdory veškerému očekávání tak Pascal Ruch jednou větou popřel to, co všichni považovali za již hotovou věc. Další informace ohledně nástupce CT200h ale nevypustil.

Nový model

Všechno, co o nástupci vozu CT200h víme, je následující:

  • novinka přijde na trh v roce 2021,
  • bude mít modulární platformu TNGA (což je u novinek od Toyoty již tradicí),
  • půjde ještě o menší vůz, než je UX.

To, co nevíme, je, zda půjde o malý hatchback nebo vůz s populární kříženou karoserií. Diskutuje se také o tom, že tento nový model bude určitým způsobem elektrifikován – zda půjde o čistý elektromobil ovšem zatím jisté není. Taktéž se předpokládá, že automobilka si vezme inspiraci z konceptu LF-SA (který byl představen už roku 2015 na ženevském autosalonu).

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Opel představuje novou Astru

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora