Lexus údajně vyvíjí elegantní kupé IS

Na letošním detroitském výstavišti se představila již třetí generace Lexusu IS, který je průkopníkem nového designového směru japonské automobilky. Poté se v lednu tohoto roku ještě ukázaly první spekulace, že by Lexus mohl oživit model IS ve verzi SportCross (směs hatchbacku a kombi). Krom toho se také údajně vyvíjí IS Coupé, které by se mohlo prodávat již v příštím roce.

O plánovaném kupé toho zatím moc nevíme, ale je téměř jisté, že se bude jednat o sériovou podobu konceptu LF-CC, který měl debut v minulém roce na autosalonu v Paříži. Motorová škála by měla být převzata pravděpodobně z klasického sedanu, což v praxi znamená následující – 2.5litrový šestiválec (207 koní) a 3.5litrový šestiválec (310 koní). Pochopitelně v úvahu je i hybridní soustava, která by obsahovala zmíněný 2.5litrový čtyřválec a elektromotor o celkovém výkonu 223 koní.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes třídy V dostane balíček AMG Line

Lexus zatím model oficiálně nepotvrdil, ale vedení se zmínilo, že kupé by mohlo změnit veřejné mínění o značce a otevřít cestu k mladším řidičům. A navíc zdroj What Car? uvedl, že Lexus stále uvažuje nad vývojem a následnou výrobou modelu IS F. Bližší informace nejsou známy, ale v případě schválení vývoje by nový Lexus IS F měl pod kapotou osmiválec.