Machrovat na sněhu neumí každý. Na tahle pravidla je nutné pamatovat, aby jízda neskončila pohromou

Black Car Drives Snow Covered Forest Road During Snowstorm Trees Both Sides View From Car Dangerous Driving Conditions

První sníh přinesl řidičům nejenom dopravní komplikace, ale i možnost se za volantem trochu vyřádit a užít si zábavné jízdy. Ne každý ale podobnou jízdu zvládá. Kdo si chce na sněhu užít trochu té srandy a nechce, aby jeho kousky skončily pohromou, měl by si zapamatovat několik základních věcí.

Zkušenosti jsou základ

Když něco neumíte, tak to prostě nedělejte. Na blbnutí na sněhu potřebujete zkušenosti. A kde je získat? Třeba oficiálně na různých kurzech a na „školách smyku“. Pomoci ale může i prázdné parkoviště, kde si jednoduše nacvičíte, jak zvládat smyk, nebo jak ho provést řízeně. Teprve, až budete mít vše ve svých rukou, můžete vyrazit blbnout.

Mohlo by vás zajímat:  Ceněný i proklínaný start-stop systém, šetří spotřebu, ale ne baterii

Nepředvádějte se před ostatními

Nejhorší je, když se začnete před ostatními předvádět. Třeba před svým kamarádem, který jede za vámi. Pokud to nemáte pevně v ruce, může to skončit opravdu nepříjemně. Když chcete machrovat, je potřeba to umět. Navíc je dobré vědět, že kamarád jedoucí za vámi na vaše předvádění možná není ani zvědavý.

Zdroj obrázku: Freepik

Jen se svým autem

Jsou dva důvody, proč machrovat na sněhu výhradně a jenom se svým autem. Prvním důvodem je to, že ho znáte doslova jako své boty. Víte, co umí, jaký má výkon, kdy a jak ho dosáhnout. Stejně jako znáte i limity, nebo možnosti auta.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí nabíjení elektromobilů je rychlá cesta k požáru. Na vině překvapivě není auto

Nezapomeňme ještě na druhý důvod, proč na sněhu blbnout výhradně jenom se svým autem. Když se něco nepovede, třeba když to nezvládnete a narazíte do lampy, způsobíte škodu jenom sobě. Ne svému tátovi, od kterého jste si auto půjčili.

Tam, kde nic nehrozí

Když se chcete ukázat a nejste moc zkušení, tak vždy jen tam, kde je to bezpečné. Třeba na prázdném parkovišti, nebo větší otevřené ploše. Pokud s jízdou na sněhu nemáte velké zkušenosti, určitě se nesnažte blbnout na klasické, byť odlehlé silnici. Stromy, příkopy, lampy veřejného osvětlení, chodníky – to vše je vaším nepřítelem.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora