Máte pick-up? Úložný systém Decked ochrání náklad na korbě

Auta typu pick-up jsou velice oblíbená v Americe, ale oblibu si získávají i v Evropě. Za svými zákazníky a do terénu v nich jezdí řemeslníci, dělníci, lesníci, montážní pracovníci. Pick-upy využívají také geodeti, hasiči, členové záchranných sborů, anebo prostě příznivci off-road automobilů.

Naložit náklad na korbu je rychlé. Naházíte vše nahoru a během pár minut vyrážíte. Jenže počasí není vždy příznivé, náklad vám může zmoknout, navíc se volně přístupný materiál na korbě může zalíbit nenechavcům. Stačí si odskočit na oběd a cenná výbava je fuč.

Jak vyřešit, aby byl úložný prostor pick-upu snadno dostupný a naložený náklad zároveň chráněný? Řešením jsou úložné systémy Decked, které se vyrábějí v USA. V Česku je svým zákazníkům, majitelům pick-upů, dodává společnost ALFAVARIA Group.

Úložný systém se zásuvkami pro pick-upy

Kompletní nástavba se skládá z horní krycí desky a úložného zařízení, které je tvořené dvěma bytelnými zásuvkami na pojezdech.

Horní krycí deska je dvoudílná, uprostřed spojená bezpečnostními zámky. Díky tomu vám systém doručí i běžný dopravce až domů či do firmy. Pokud úložný systém zrovna nepotřebujete, lze z pick-upu snadno vymontovat a složený nezabere tolik místa v garáži nebo skladu.

Na plošinu naložíte skoro tunu

Horní krycí deska, plošina, na kterou můžete rozložit 900 kg, je z odolného, recyklovaného vysokohustotního polyethylenu (HDPE). Do něj je vlisovaný rám z nosné oceli. Deska přesně kopíruje profil korby. Odolá dešti, sněhu, mrazu i slunečnímu záření v parném létě. Můžete si na ní třeba i zatancovat.

Velkokapacitní zásuvky na 90 kg

Pod plošinou jsou ukryté dvě velkokapacitní zásuvky, do nichž schováte nářadí, pracovní výbavu, potřeby na rybaření nebo kempování. Každá zásuvka pojme náklad o hmotnosti 90 kg.

Zásuvky jezdí na průmyslových kolečkách přímo po korbě. Manipulaci, i při plném zatížení, usnadňují horní kolečka, která se pohybují v U profilech. Vypadnutí zásuvek z pojezdů brání zarážky.

Mohlo by vás zajímat:  Shelby si pohrálo se sportovní verzí pickupu F-150

Mějte v zásuvkách pořádek s doplňkovou výbavou a v kufrech D-Box

Do zásuvek naložíte třeba nářadí nebo potřeby na kempování. Pro co nejlepší využití prostor zásuvky je k dispozici doplňková výbava – kufry D-Box o rozměrech, které do zásuvek přesně pasují. Do kufru D-Box uložíte drobný materiál, po příjezdu na místo jej ze zásuvky snadno vyndáte a vezmete si ho s sebou tam, kam potřebujete.

Zásuvky můžete také rozdělit vnitřními přepážkami, plošinu opatřit lištami pro upevnění nákladu, vany zásuvek doplníte o vypouštěcí zátky. Vysouvací zásuvky mohou být opatřené zámky, s jejichž pomocí zásuvku jednoduše uzamknete.

Po zavření zadních dveří korby pick-upu je celý systém zabezpečený a navenek ani není patrné, že pod odolnou horní plošinou vůbec nějaké zásuvky jsou.

Montáž

Montáž úložného systému není nijak složitá, zvládnete ji i svépomocí. Systém využívá standardních kotevních bodů, které pick-upy z výroby běžně mají. Pro zákazníky je k dispozici podrobný manuál a video instruktáž, kde je montáž popsaná krok za krokem.

Jestliže se montáží zabývat nechcete, za příplatek provede odbornou instalaci společnost ALFAVARIA Group ve své montážní hale v Liberci.

Demontáž za 15 minut

Je úložný systém na korbě pick-upu navěky? Nikoliv. Když potřebujete mít korbu prázdnou, demontáž úložného systému je otázkou 15 minut.

Úložný systém DECKED pro pick-upy si oblíbili například:

  • řemeslníci, montážní dělníci,
  • rybáři, myslivci, lesníci,
  • geodeti, terénní pracovníci,
  • hasiči a členové záchranných sborů,
  • veterináři, zemědělci,
  • milovníci off-roadů,
  • cestovatelé, vyznavači outdoor aktivit.

Je pick-up vaším pracovním pomocníkem nebo třeba „partnerem“ na outdoorové akce? Povyšte možnosti svého auta díky úložnému systému na další level. Uložte cennou výbavu do zásuvek a mějte na korbě více místa.

Podívejte se na celý popis a zjistěte, jestli existuje úložný systém i pro váš pick-up.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora