Myslíte, že obyvatelé ČR kupují výrazné vozy? Nikoliv! Češi chtějí převážně zapadnout

Pomýšleli jste někdy nad barvou vašeho vozidla? Měla by být výraznější nebo spíše stejná jako má tisíc dalších řidičů okolo vás? Pokud chcete s vaším vozem spíše zapadnout v davu, je váš výběr typicky český. A je vám známo co barva vašeho auta vlastně obsahuje?

Škoda auto ví mnoho o nákupu jejich vozů v České republice

Škodovka uvádí, že velmi oblíbenou barvou vozidla v Česku je černá perleťová barva, dále pak šedá metalíza a bílá barva s názvem Candy. V neposlední řadě je velmi častá i stříbrná a bílá metalíza s názvem Moon. Češi si tyto barvy vybírají, ikdyž je na výběr z dalších 67 krásných klasických i výrazných barev. Je vidět, že se obyvatelé České republiky ve svých vozidlech na silnici neradi odlišují. Několik zákazníků ale přece jen vybralo odvážnější barvu karosérie vozu a to růžovou, fialovou nebo také mátově zelenou. Nejvíce kupované barvy jsou tedy bílá Candy, druhá v pořadí je šedá Quartz, na třetím místě je stříbrná Brilliant a na čtvrtém černá barva Magic.

Ženy se podle Škodovky nebojí vybírat výraznější odstíny barev a ukázat tak, že jejich auto musí být na první pohled krásně vidět. Muži jsou oproti tomu více pro chladnější a méně výrazné barvy a způsobují tak pocit, že Škodovka ani jiné odstíny vozů nevyrábí.

Jak probíhá lakování vozidla na vaši ideální barvu?

Závod Kvasiny se tento rok může chlubit novou technologií lakování vozidel, která navíc přináší úsporu a větší přesnost. Barva se již neaplikuje pomocí stlačeného vzduchu ale elektrostaticky. Roboti barvu elektricky nabíjejí a barva tak lépe drží na vozidle. Například u Škody Octavie bylo použito 14 kilogramů nátěrové hmoty a z toho barevné složky pouze 3 kilogramy. Kvalitu nátěru pak kontroluje speciálně zaškolený tým zaměstnanců, který pomocí skeneru obsahujícího 36 kamer, dosáhne maximálních výsledků. Lakování vozů by se sice dalo přirovnat ke složitější vědecké disciplíně, ale pokud  uvažujete o koupi vozu Škoda, budete mít jistotu, že barva vaší karosérie nebude mít sebemenší chybičku a váš vůz může být také velmi originální.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Fiat přichází na trh s omlazenou pětistovkou