Na nový vůz Kia XCeed se už můžete těšit! Výroba začne již tento srpen v Žilině

Automobily Ceed patří dlouhodobě mezi to nejlepší, co může Kia nabídnout. Jejich čtvrtá verze se už blíží bleskovou rychlostí. Výrova XCeedu začne už tento srpen v automobilce u Žiliny. Prvních prodejních kousků bychom se měli dočkat už letos.

Rychlý nástup XCeedu

Nového crossoveru XCeed se tentokrát dočkáme opravdu rychle. Začátek výrobu tohoto modelu je naplánovaný již na příští měsíc. Kateřina Vaňková, mluvčí zmíněné automobilky uvedla, že fanoušci tohoto modelu by si jej mohli dočkat už tento podzim. To, co ale zajímá všechny nejvíc – cena – je zatím stále neznámé.

Tento praktický městský crossover je plně připravený být hlavním konkurentem Škody Kamiq, která by se měla začít prodávat v září. Vypadá to, že tento podzim bude pro fanoušky městských vozů štědrým obdobím.

Kia XCeed

Model Ceed, z kterého nový crossover Kia XCeed vychází, patří mezi největší vozy kompaktní třídy. Na rozdíl od klasických modelů by Kia XCeed měla nabídnou sportovnější styl a řešení. Pro ty, pro které jsou klasická SUV příliš městská, to tak bude ideální volba. Model XCeed má:

  • délku 4395 mm
  • šířku 1826 mm
  • výšku až 1495 mm

Díky těmto parametrům může Kia XCeed spolehlivě nabídnou srovnatelně prostoru jako klasická SUV a zároveň si uchovává sportovnější ráz. Zavazadelník má objem 426 litrů, který může ještě výrazně zvětšen sklopením zadních sedel. Zavazadlový prostor se tak může zvětšit až na 1 378 litrů.

Kia XCeed sice nemá pohov na všechna čtyři kola, ale má dostatečně zvýšený podvozek, aby si troufla i do náročnějšího terénu. Zároveň se dostalo i na vylepšení tlumičů tohoto modelu. Tlumiče vzadu jsou o 4% měkčí a tlumiče vepředu jsou měkčí dokonce o 7 %. Navíc přední část se dočkala i nových hydraulických odrazů. Díky těmto aspektům slibuje Kia XCeed hladkou jízdu a příjemnou cestu v nelehkém terénu.

Mohlo by vás zajímat:  Praha vs. Brno. Dopravou, vytížeností a parkováním se příliš neliší

Design mluví za vše

Designové řešení Kiy XCeed se od klasického modelu zásadně liší, ale stále si zanechává prvky, díky kterým si jej s jinou rodinou, než Ceed nespletete. Přední dveře zůstaly ve stejném stylu, ale jinak se design zásadně upravoval.

Pokud se vám zdá, že Kia XCeed působí lehce nevyváženým dojmem, je to tím, že má poměrně hodně skloněné zadní okno, což efekt nevyváženosti vyvolává.

Vnitřní prostor kabiny se od klasického Ceedu a Proceedu příliš neliší. Nejvýraznější jsou žluté detaily a speciální čalounění, ale zajímavou změnou je i jiné uspořádání tlačítek na středové konzoli.

Kia XCeed je prvním vozem od Kiy, který bude vybaven plně digitalizovaným přístrojových štítem. Tento digitální štít má úhlopříčku 12,3” a luxusní rozlišení 1920×720.

Navíc má tento vůz speciální lak karoserie jménem Quantum Yellow, který je vyhrazený pouze pro tento mode XCeed. Žlutá barva je pak decentně obsažena v detailech vozu – jako je například prošívání sedadel.

Komentáře