Triky zlodějů aut jsou stále jednodušší. Používají lahev, drát nebo minci

00

Dříve používali zloději aut různé sofistikované pomůcky. Tomu je dnes konec. Řada z nich sází na věci úplně jednoduché. A jak je vidět, vychází jim to. Dalo by se říci, že jejich vynalézavost doslova nezná mezí, což může majitelům aut přinést nemalé problémy. Jaké jsou aktuálně mezi zloději hity a na co si jako majitel vozu nebo jeho řidič dát pozor? Podívejte se.

Plastová lahev

Obyčejná, prázdná plastová lahev jakéhokoliv typu. Co s ní zloděj udělá? V nestřeženou chvíli ji šikovně zastrčí mezi vaši pneumatiku a podběh. Na první pohled vůbec není vidět. Vy jako řidič sednete do vozu a snažíte se rozjet. Najednou slyšíte zvláštní zvuk. Tak vystupujete a jdete kontrolovat auto. Toho využívá zloděj, otevírá dveře a bere vše, co máte uvnitř. Batoh, kabelku, peněženku či mobilní telefon.

Mohlo by vás zajímat:  Postavte si věrný model legendární Škody Octavia v měřítku 1 : 8!

Zmuchlaný drát

Jedná se o stejný trik jako v případě lahve. Místo ní je použito klubko starého drátu, které je také umístěno mezi gumu a podběh. Situace probíhá úplně stejně. Řidič vylézá z auta, které nezabezpečí a nechá v něm všechny věci. Zlodějům stačí jenom pár vteřin a berou vše, co je cenné.

Jakákoliv mince

Zajímavý trik poslední doby, který může vést nejenom k tomu, že bude vaše auto vykradeno, ale může vést i k tomu, že vám bude odcizen celý automobil. Postup je opět velmi jednoduchý. Mince se umístí mezi kliku dveří, často u spolujezdce, nebo vzadu. Když řidič odchází od svého vozidla a mačká tlačítko na dálkovém ovladači, dveře vozu se nezamknou. Následně má zloděj do auta snadný přístup.

Mohlo by vás zajímat:  Stav světlometů před vyjetím se vyplatí vždy zkontrolovat

Buďte obezřetní

Jak vynalézavosti zlodějů čelit? Obezřetností. Kdykoliv opouštíte vozidlo, vždy ho raději zamkněte, nebo si veškeré své cenné věci vezměte k sobě. V případě zamykání vozidla buďte přímo u něho a zkontrolujte, zda je skutečně zamčené. Moderní vozy vás na problém se zamykáním dokážou například blikáním upozornit. Když však tuto činnost děláte automaticky a z dálky, nemusíte si všimnout, že něco není v pořádku.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora