Triky zlodějů aut jsou stále jednodušší. Používají lahev, drát nebo minci

00

Dříve používali zloději aut různé sofistikované pomůcky. Tomu je dnes konec. Řada z nich sází na věci úplně jednoduché. A jak je vidět, vychází jim to. Dalo by se říci, že jejich vynalézavost doslova nezná mezí, což může majitelům aut přinést nemalé problémy. Jaké jsou aktuálně mezi zloději hity a na co si jako majitel vozu nebo jeho řidič dát pozor? Podívejte se.

Plastová lahev

Obyčejná, prázdná plastová lahev jakéhokoliv typu. Co s ní zloděj udělá? V nestřeženou chvíli ji šikovně zastrčí mezi vaši pneumatiku a podběh. Na první pohled vůbec není vidět. Vy jako řidič sednete do vozu a snažíte se rozjet. Najednou slyšíte zvláštní zvuk. Tak vystupujete a jdete kontrolovat auto. Toho využívá zloděj, otevírá dveře a bere vše, co máte uvnitř. Batoh, kabelku, peněženku či mobilní telefon.

Mohlo by vás zajímat:  Odstranit vlhkost z oken lze různě. Na tu nejjednodušší možnost ale řidiči překvapivě zapomínají

Zmuchlaný drát

Jedná se o stejný trik jako v případě lahve. Místo ní je použito klubko starého drátu, které je také umístěno mezi gumu a podběh. Situace probíhá úplně stejně. Řidič vylézá z auta, které nezabezpečí a nechá v něm všechny věci. Zlodějům stačí jenom pár vteřin a berou vše, co je cenné.

Jakákoliv mince

Zajímavý trik poslední doby, který může vést nejenom k tomu, že bude vaše auto vykradeno, ale může vést i k tomu, že vám bude odcizen celý automobil. Postup je opět velmi jednoduchý. Mince se umístí mezi kliku dveří, často u spolujezdce, nebo vzadu. Když řidič odchází od svého vozidla a mačká tlačítko na dálkovém ovladači, dveře vozu se nezamknou. Následně má zloděj do auta snadný přístup.

Mohlo by vás zajímat:  Cesta do zahraničí může vyjít pěkně draho. Řada řidičů zapomíná na odlišnou povinnou výbavu

Buďte obezřetní

Jak vynalézavosti zlodějů čelit? Obezřetností. Kdykoliv opouštíte vozidlo, vždy ho raději zamkněte, nebo si veškeré své cenné věci vezměte k sobě. V případě zamykání vozidla buďte přímo u něho a zkontrolujte, zda je skutečně zamčené. Moderní vozy vás na problém se zamykáním dokážou například blikáním upozornit. Když však tuto činnost děláte automaticky a z dálky, nemusíte si všimnout, že něco není v pořádku.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora