Na tuningové úpravy auta se vyplatí dopředu připravit

Beautiful Car Washing Service

S rostoucí životní úrovní je pro řadu lidí stále důležitější dát najevo svou osobitost či demonstrovat své názory a postoje. A auto je pro mnohé z nás skvělým způsobem, jak se od ostatních odlišit. Ať už jde o výběr samotného auta, nebo o jeho další vizuální úpravy. Těm se v automobilovém světě obecně říká tuning. Tuningové úpravy mohou stát i stovky tisíc, ale většinou vyjdou jen na zlomek této částky, zejména pokud jste schopni si zakoupení prvky instalovat svépomocí. Pokud pak díly nakoupíte online na internetu, můžete výrazně ušetřit. Jen se obrňte trpělivostí, doručení může trvat i několik týdnů.

Mohlo by vás zajímat:  Se zimním provozem elektromobilu se spojují hlavně negativa. O jedné výhodě se však mlčí

Homologované díly

Při objednávce berte v potaz, že ne všechny díly můžete na auto skutečně instalovat. V omezené míře to platí i pro pokoutně prodávané kousky u nás, ale právě při nákupu na internetu je největší šance, že se spálíte. Všechny díly totiž musí být homologované pro český trh, aby vám za ně nehrozila pokuta, nebo abyste neměli potíže na STK. Před nákupem online si tedy vždy zkontrolujte, zda nekupujete nepoužitelný kousek.

Medium Shot Car Back Lights
Zdroj obrázku: Freepik

Hromadné nákupy

Ve většině případů nákupem online ušetříte až dvacet procent oproti běžným cenám, ale při odběru většího množství produktů může sleva narůst až na trojnásobek. I proto se na některých automobilových fórech či na sociálních sítích fanoušci tuningu domlouvají na hromadných nákupech, vytoužené prvky totiž mohou mít za hubičku.

Mohlo by vás zajímat:  Nabít doma elektromobil není snadné. Může to být drahé, technicky komplikované, a dokonce nebezpečné

Tuning může být i funkční

Přestože veřejnost vnímá tuning primárně jako estetickou záležitost, tuning může být také funkční. Upravovat se dají třeba světla a další světelné prvky na autě nebo brzdy, což pochopitelně zvýší bezpečnost jízdy, a to zejména na podzim a v zimě. Další méně okázalé tuningové úpravy mohou přizpůsobit interiér vozu vašim potřebám a požadavkům, jízda pak bude pohodlnější pro řidiče i jeho spolujezdce.

Zdroj: https://performance.bilstein.com/en/auto-tuning/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora