Nalezený starý Fiat skrýval tajemství. Vlastnil ho fotbalista Maradona

2

Když se ve staré garáži objeví nějaký luxusní vůz, o kterém neměl desítky let nikdo ani tušení, vzbudí velkou pozornost. Je jasné, že jakmile projde dané auto renovací, zvýší se jeho cena a následně končí v některé ze sbírek milovníků aut. To když se ve staré nevyužívané drůbežárně v Argentině našel tento Fiat 128, nijak velké reakce to nevyvolalo. Staré, obyčejné auto, které patrně někdo vyměnil za nové a o toto se už nijak nestaral a chtěl ho nechat na pospas osudu. Později vyšla najevo zajímavá pravda, o prvním majiteli tohoto vozu.

Mohlo by vás zajímat:  V současné době se nový vůz vyplatí víc než ojeté auto
Zdroj obrázku: Fiat 128

Auto známého fotbalisty

Na samotném voze Fiat 128 by toho nebylo zase až tolik zvláštního. Není to samo o sobě nijak výjimečné auto a tak je celkem jasné, že ty roky co bylo ponechané na pospas osudu ve staré drůbežárně na okraji Buenos Aires se o něho nikdo nijak nezajímal. Až následně vyšlo najevo, že tento automobil vlastnil známý fotbalista Diego Maradona.

Ten si toto auto koupil v roce 1982. Moc si s ním ale nepojezdil, jelikož následně odcestoval do Barcelony. Po svém návratu do Argentiny se rozhodl auto v roce 1984 prodat dalšímu majiteli. A právě v tu chvíli se začal psát jeho nelichotivý osud, jelikož nový majitel toto auto následně opustil na dlouhých 19 let. Až potom někoho skutečně napadlo zjistit, komu auto doopravdy patří a komu vlastně patřilo.

Mohlo by vás zajímat:  Čínská auta lákají na nízkou cenu. Její výši ovlivňuje několik faktorů
Zdroj obrázku: Fiat 128

Dokumenty vše potvrdily

Stačilo porovnat dokumenty k vozu s jeho sériovými čísly a v tu chvíli bylo zcela jasné, že tento odložený Fiat 128 byl opravdu autem, se kterým jezdil Maradona, a patřilo mu. Moc si s ním ale nepojezdil, jelikož auto mělo najeto jenom 200 kilometrů. A jeho stav? Vzhledem k tomu na jak dlouho bylo opuštěné, tak velmi žalostný. Ale zároveň ne tak, aby ho renovace nedokázala uvést do původního stavu. V tu chvíli se ze starého Fiata stává vůz vysoké hodnoty a bude velkou sběratelskou raritou, především pro jeho historii a osobu, se kterou bylo auto spojeno. Aktuálně ho má již zrenovovaný ve své sbírce Martìn Varrone. A ten rozhodně nemá v plánu auto prodávat.

Zdroj: Autorský text
David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora