Nástupce Toyoty Supra potvrzen, možná dorazí i nová MR-2!

Několik let se spekulovalo o tom, zda se dočkáme nástupce jedné legendy – Toyoty Supra. Avšak nedávno konečně hlavní inženýr modelu GT86, Tetsuya Tada, potvrdil: „Samotný prezident japonské značky, Akio Toyoda, mě požádal o to, aby nástupce Supry dorazil co nejdříve“. Sportovní model Supra se vyráběl v letech 1978 – 2002 a celkem ve čtyřech generacích, nejznámější je podle mě ta poslední.

Ovšem aby toho nebylo málo, tak Toyota potvrdila dokonce dva nové sportovní automobily. V nabídce modelů se jeden umístí pod současnou GT86 a druhý nad ní. Potvrzena byla nová Supra, ale o druhém sporťáku se začíná spekulovat. Nejvíce v úvahu připadá, že by se mohla vrátit Toyota MR-2. Premiéra obou vozů není naplánovaná, ale podle slov hlavní inženýra potřebuje GT86 aspoň pět let prostor k vývoji. Sečteno podtrženo, novou Supru bychom tu mohli mít kolem roku 2017 a v tomhle období se také očekává nová Mazda RX-7. Potvrzené je také to, že nástupce legendy bude mít přednost před spekulovanou MR-2.

Detroitský deník pro změnu uvedl, že Toyota by mohla na nové Supře spolupracovat s Teslou. Najít společnou cestu by neměl být problém, jelikož v současnosti vyvíjí zmíněné dvě automobilky RAV4 EV. Ale na spekulace o vývoji je ještě dostatek času, zvláště potom, kdy Toyota potvrdila spolupráci na vývoji sportovního modelu také BMW