Nejlepší odmrazovač skel stojí pár korun a vyrobí ho každý. Škrabka už nebude potřeba

Namrzlá skla aut jsou nepříjemným problémem každého motoristy. Kdo nemá elektromobil, auto s nezávislým topením nebo funkci výhřevu čelního skla, musí námrazu odstranit. Klasicky škrabkou, v případě nouze platební kartou nebo pomocí chemického odmrazovače. Kupovat ho ale je poměrně drahé. Stejně dobře zafunguje i domácí výrobek.

Ingredience má každý doma

Rozmrazovače skel, často na chemické bázi, lze koupit v autopotřebách, ale třeba i v supermarketech nebo drogeriích. Buď ve formě rozprašovače, nebo spreje. Podobný odmrazovač si ale lze vyrobit i doma. Účinný, a přitom za pár korun. Stačí k tomu ocet, sůl a voda. Tedy ingredience, které má každý doma. Důležité je jejich správné smíchání.

Jak na to?

Domácí rozmrazovač skel si lze vyrobit opravdu velmi snadno. Stačí k tomu voda – pokud není ledová a je vlažnější, jenom dobře. A dále ocet. Obojí se smíchá v poměru 1 : 3. To znamená, že na jeden díl vody jsou potřeba tři díly octa. Jakmile je směs promíchaná, přichází na řadu sůl. Té se používá 1 vrchovatá polévková lžíce na 400 mililitrů výsledného roztoku. Tuto směs ze tří ingrediencí už stačí jenom důkladně promíchat.

Mohlo by vás zajímat:  Extrémy u motorů jsou v běžné praxi nepoužitelné. Přesto někteří řidiči nic jiného nechtějí
Zdroj obrázku: Freepik

Do rozprašovače

Jakmile je směs smíchána a sůl je rozpuštěna, je možné nalít vše do nádobky s rozprašovačem. Je jedno, zda to bude od původního kupovaného odmrazovače, nebo půjde o nádobku třeba od čističe – ale dobře vypláchnutou. V tu chvíli máte dostatek domácího rozmrazovače na skla vždy k dispozici. Můžete ho vozit v autě nebo mít doma zásobu pro všechny případy.

Používejte opatrně

Domácí rozmrazovač skel odstraní nepříjemnou námrazu z okének, ale mějte na paměti, že ho musíte používat opatrně. Ocet je poměrně agresivní látkou a čím méně se ho dostane ke karoserii, tím lépe. S množstvím to tedy nepřehánějte a snažte se směs cílit opravdu jenom na ta místa, která jsou skleněná. Ideální je navíc směs následně ze skel opláchnout, třeba klasickým ostřikovačem.

Zdroj: https://www.mom4real.com/2-ingredient-homemade-car-de-icer-spray-removes-ice-in-seconds/