Nejoblíbenější úseky motorkářů, kde si příznivci jedné stopy zaručeně přijdou na své

Jízda na motorce by měla být hlavně zážitkem. Vliv má nejenom to, jaký máme stroj, ale i to, kde se rozhodneme jezdit. Mezi motorkáři je celá řada doporučovaných populárních úseků, kde si každý přijde na své. Které to jsou? Řadu z nich najdeme i v České republice, a když už bychom se vydali do zahraničí, tak plně stačí k našim sousedům. Podívejte se s námi, jaké lokace jsou obecně nejpopulárnější.

Česká republika

Začneme populárními úseky v České republice. A je jich hned několik. Tím prvním je určitě silnice z Mělníka do Dubé. Nejenom, že vede krásnou přírodou, ale hlavně jde o silnici s celkem slušným povrchem, kde nechybí řada zatáček. Jistota parádní vyjížďky zaručena. Pražští motorkáři jistě znají i náš další tip, kterým je oblast kolem Mořiny. Právě zde se nejenom parádně projedete, ale máte možnost vidět i Lom Amerika, čímž si lze celý moto výlet ještě zpestřit.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Abychom ale nezůstávali jenom ve středu Čech, podíváme se i do dalších oblastí naší země. Východ Čech může nabídnout zajímavou trasu mezi Chrudimí a Sečí, kde najdete celou řadu různých zatáček a více či méně náročných úseků. Vyrazit lze ale i směrem na Krkonoše, které už jsou sami o sobě zárukou příjemné jízdy. Třeba po trase Svoboda nad Úpou – Horní Maršov – Temný důl – Horní Malá Úpa. Ani zde nechybí jistota skvělých zážitků.

Příjemným místem pro dokonalé svezení může být i západ Čech. Konkrétně úsek mezi Borem a Svržnem. I když je dlouhý jenom zhruba 15 kilometrů, rozhodně za to stojí. Podobně se můžeme vyjádřit i o úseku začínajícím v Plzni, mířícím na Třemošnou. Stačí se držet na silnici 27 a jistě si přijdete na své.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zahraničí

Pokud nechcete nutně zůstávat jenom v oblasti našich hranic, zkuste se vydat mimo ně. Začít můžete třeba i u našich sousedů. Třeba v Rakousku, kde je velmi známým úsekem silnice, která vede na Hochalpenstrasse, tedy vrchol nacházející se nedaleko známé rakouské nejvyšší hory Grossglockner. Pokud se Rakouska nenabažíte, můžete pokračovat dále na jih, klidně až do Itálie, kde je další mezi motorkáři známý úsek, a to Passo dello Stelvio. Najdete ho nedaleko švýcarských hranic a nutno říci, že vyhlášenější silnici mezi evropskými motorkáři jenom těžko najdete.

Zdroj: Autorský text
Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora