Některé zdánlivě hloupé úkony za volantem se mohou ukázat jako celkem dobrý nápad

Málokdo o sobě může říct, že je dobrým řidičem. Obvykle je to tak, že ti dobří mají pokoru a skromnost, zatímco ti horší o sobě dokážou tvrdit ledacos. Fakt je ale takový, že čas od času může každý udělat za volantem věc, doslova nesmysl, který je spíše úsměvný. Někdy ale pomoci skutečně dokáže.

Zapnuté stěrače

Všimli jste si, kolik potkáte na silnicích aut, která mají zapnuté stěrače, i když neprší? Důvod je poměrně prostý – buď se zbláznil senzor deště, nebo si tito řidiči stěrače zapnuli, když pršelo, a vlivem soustředění na jízdu je zapomněli vypnout. Toto obvykle trvá do doby, než stírání na sucho začne vydávat nepříjemné zvuky, které na chybu upozorní. Pro sklo ani gumičky však tento stav není nijak dobrý.

Zeslabené rádio

Mnoho řidičů se před zahájením parkovacího manévru rozhodne ke ztlumení rádia. Na toto téma kolují různé vtipy, že je to proto, aby daný řidič lépe viděl. Ačkoliv se to zdá úsměvné a nepochopitelné, určitý důvod tento zdánlivě nesmyslný manévr přece jenom má. Hlasitá hudba může narušovat naše soustředění a schopnost se lépe orientovat v prostoru. Vypnuté rádio tak při parkování opravdu pomůže.

Zdroj obrázku: Freepik

Zapínání asistentů

Moderní auta mají celou řadu různých asistentů, které pomáhají udržovat jízdní pruhy, vzdálenost od vozu před námi, nebo dokonce dokážou pomoci s brzděním. Řada řidičů je považuje za hlouposti a nesmysly, a proto je vypíná. Na druhou stranu ale zapnutý asistent může opravdu pomoci. Zvláště, pokud se příliš nesoustředíme na jízdu, podrží naše auto tam, kde je to bezpečné.

Zapínání navigace

Mnoho lidí si i při krátkých cestách do míst, kde to dobře znají, zapne navigaci, tedy navádění. Obvykle přes aplikace v chytrých telefonech. Sice se to zdá jako nesmysl nebo hloupost, ale opak je pravdou. Moderní aplikace už umí upozornit na nehody či kolony a obratem naplánovat rychlejší trasu. V cíli tak lze být víceméně ve stejný čas, místo čekání v kolonách.

Zdroj: Life Hacks