Někteří zásadně parkují tak, že to ostatní akorát vytáčí. Důvodem není neschopnost, ale záměr

Přijedete na přeplněné parkoviště, v dálce vidíte volné místo, ale když k němu přijedete, zjistíte problém. Místo není volné, jenom zde stojí auto, které zabírá dvě parkovací místa. Ani z jedné strany se k takovému vozu nelze vejít. Logicky začněte nadávat a přemýšlet nad tím, proč takhle někdo zaparkoval. Otázka má poměrně jednoduché, a dokonce i logické vysvětlení.

Nejenom arogance a neschopnost

První, co každého napadne, když uvidí špatně zaparkované auto, jsou úvahy o tom, že jeho řidič není schopný trefit se mezi dvě čáry. V tu chvíli každý začne logicky přemýšlet i o tom, zda by takový řidič vůbec měl mít řidičské oprávnění, když není schopen normálně zaparkovat.

Není to ale jenom neschopnost, která za tím stojí. Je tu také arogance. Někteří řidiči si prostě myslí, že jejich ego je nad vším ostatním. Je jim úplně jedno, jak na parkovišti zastaví. Je jim jedno, že se na parkoviště nikdo další nevejde. Bohužel, i tací dnes usedají za volant.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedná se o záměr

Arogance a neschopnost správně zaparkovat ale nemusí být jediným důvodem tohoto jednání. Někteří přes dvě místa na parkovišti parkují schválně. Co je k tomu vede? Vlastně praktická věc. Zastaví na parkovišti takto záměrně proto, aby se k nim už žádné jiné auto nevešlo. Tak své auto vlastně chrání před neopatrnými řidiči jiných vozidel. Chrání tak své auto před různými poškozeními a defekty, například od otevřených dveří.

Mohlo by vás zajímat:  Mnozí řidiči žijí v omylu, že autobaterii škodí pouze mrazy. Horko jí dává zabrat také

Může vyvolat ještě horší reakci

Ač se tento způsob parkování v zájmu ochrany auta zdá logický a praktický, je třeba brát v potaz jednu věc. Může vyvolat dost ostrou reakci. Lak je sice uchráněn od nárazů dveří, ale nějaký rozhořčený řidič nakonec udělá to, že takto parkující auto vlivem naštvání takzvaně „objede klíčem“. Každá akce zkrátka vyvolává reakci a na to je dobré myslet, pokud chcete tímto způsobem parkovat. A to kdekoliv.

Zdroj: https://people.howstuffworks.com/taking-up-two-parking-spaces-illegal-ticket.htm