Nissan Juke Nismo 2013 bude mít výkon 230 koní!

V loňském roce se nám poprvé představil sportovně laděný Nissan Juke Nismo, který si získal velký obdiv u spousty fanoušků této japonské značky. Vůz se však ještě nestačil ani ohřát a už tu máme informace o chystaném vylepšení, které je plánováno na konec tohoto roku.

Nissan Juke Nismo ukrývá pod kapotou přeplňovaný zážehový čtyřválec o objemu 1.6 litru, který disponuje výkonem 160kW. Jenže to asi inženýrům nakonec připadalo málo, a tak se od listopadu můžeme těšit na posílenou verzi s výkonem 169 kW a točivým momentem 298 Nm. Další podstatnou zprávou je, že bude Juke Nismo nabízen jak s pohonem předních, tak všech čtyř kol. První verze bude spolupracovat se šestistupňovou manuální převodovkou, druhá, se stálým pohonem všech, kol bude vybavena automatickou převodovkou s plynule měnitelným převodem.

Mohlo by vás zajímat:  Čtvrtá etapa Dakaru se nám povedla! Bereme 2. místo

Modernizovaný Nissan Juke Nismo se také dočká sníženého podvozku a nových sportovnějších pružin, které mají zajistit dostatečnou jízdní stabilitu v zatáčkách. Do prodeje by se měl dostat v listopadu tohoto roku, ovšem na konečnou cenu vozu si budeme muset ještě počkat. 

Fotografie: Worldcarfans