Nissan představil Almeru s paketem Nismo

Když jsme včera publikovali článek o rozšiřování znáčku Nismo na další modely od Nissanu, ani jsme netušili, že to půjde tak rychle. Už dnes ráno totiž Nissan v Malajsii odhalil koncepční Almeru Nismo Performance Package

I když na první pohled působí toto auto lehce komicky, dle tiskové zprávy to Nissan myslí úplně vážně. Největší změnou oproti klasické Almeře je bodykit karosérie. Ten se skládá z nového předního a zadního nárazníku, nástavců prahů, zadního spoileru a nechybí ani difuzor a pořádná koncovka výfuku. Vizuálně zaujmou také sedmnáctipalcová kola a válečné zbarvení Nismo, které známe třeba z modelů Juke nebo 370Z. 

Mohlo by vás zajímat:  Z Nošovic do Evropy již míří kompletní modelová řada nového Hyundai i30. Automobilka i výrobu verze N Line

Drobných změn se dočkala také technika. Nový je sportovní podvozek a výfukový systém, který zní „víc drsně“ než doposud. Pod kapotou však žádné změny nečekejte. Po jejím otevření tam totiž najdete klasickou benzínovou patnáctistovku o výkonu 102 koní, která spolupracuje s čtyřstupňovým automatem. 

Světovou premiéru si Almera Nismo odbude během závodního víkendu mezinárodní série Super GT právě v Malajsii. O sériové výrobě se zatím nemluví. 

Zdroj: Nissan