Na internet unikly první oficiální snímky zmodernizovaného Swiftu

Malý hatchback se jménem Swift je pro japonskou značku Suzuki natolik důležitý jako například Polo pro koncern Volkswagen. Přišlo to opravdu náhle, ale včera byly zveřejněny první oficiální snímky Suzuki Swift po mírné modernizaci, za což vděčíme zaměstnancům belgického zastoupení značky Suzuki.

Na první pohled nejde poznat, co se vlastně změnilo. Pokud však zapátráme a soustředíme se především na přední část vozu, tak změny objevíme. Především máme na mysli zcela nový nárazník a přepracovanou masku. Ovšem více pozoruhodnější jsou LED světla pro denní svícení a zpětná zrcátka s integrovanými blinkry – oba nové prvky nalezneme ve výbavovém stupni GLX.

Mohlo by vás zajímat:  Závan čerstvého vzduchu pro městskou elektrickou mobilitu na dvou kolech: BMW Motorrad Concept CE 02

Motorová paleta není zatím potvrzená, ale základní motorizací se stane nejspíše 1.2litrový zážehový motor o výkonu 94 koní a točivém momentu 118 Nm. S touto pohonnou jednotkou zrychlí zmodernizovaný Swift na stovku za 12,3 sekundy (13,5 sekundy se čtyřstupňovým automatem) a dosáhne maximální rychlosti 165 km/h.

Na své si přijdou také příznivci nafty, konkrétně pod kapotou se bude nacházet 1.3litrový vznětový agregát s výkonem 75 koní a krouticím momentem 190 Nm. Zrychlení na stovku se uskuteční za 12,7 sekundy a Swift s dieselem atakuje stejnou nejvyšší rychlost jako v případě zážehové motorizace.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda Fabia Monte Carlo na prvních skicách vypadá skvěle. Každý ale tuší, že realita bude jiná

Premiéra zmodernizovaného Suzuki Swift se uskuteční v září na frankfurtském autosalonu.