Nissan představil Rusku nový sedan Sentra

V USA je Nissan Sentra velmi dobře etablovaným sedanem, v Rusku si tuto pozici bude muset vydobýt. Na moskevském autosalonu se totiž představuje vůbec první ruská verze tohoto vozu, vyvinutá ve spolupráci s AvtoVAZem.

Výroba sedanu, který má být v příštím roce doplněn hatchbackem a zcela tak nahradit zastarávající Tiidu, bude probíhat v továrně v Iževsku, kde bude sdílet linku s budoucí sériovou podobou Lady Vesta. Design se oproti americké verzi z roku 2012 téměř nezměnil. Sentra tak disponuje LED diodami pro denní svícení v kombinaci s příplatkovými xenony či maskou chladiče v designu posledních Nissanů.

Interiér opět vychází z americké verze a v některých specifikacích nabídne například multimediální systém NissanConnect s 5,8palcovým displejem a navigací, dvouzónovou klimatizaci nebo až šest airbagů. Ve standardu všech výbav (mají být celkem tři) bude stabilizační systém, kontrola trakce nebo ABS. Díky rozvoru 2700 mm bude uvnitř dostatek místa pro pětici cestujících, přičemž ti vzadu mají mít pro nohy až 680 mm! Zavazadlový prostor pojme 511 litrů a speciálně pro ruský trh byla upravena světlá výška na 155 mm.

Pod kapotou najdeme zážehovou šestnáctistovku o výkonu 117 koní, která pohání přední kola pomocí pětistupňového manuálu nebo bezestupňového automatu X-tronic. Nissan tvrdí, že v závislosti na verzi můžeme čekat spotřebu pouze 6,4 l/100 km.

Vedle Sentry je v Moskvě vystavována také ruská specifikace nového Pathfinderu, který se v USA prodává již něco přes rok. Pro Rusko bude Pathfinder montován v továrně v Petrohradu a hybridní verze, kombinující 2.5litrový čtyřválec a elektromotor se systémovým výkonem 253 koní, se stane vůbec prvním benzínovým hybridem montovaným v Rusku. Mimo to je hybrid vystavován v evropské premiéře. Vedle něj bude v nabídce i 3.5litrový šestiválec. Obě verze mají pohon všech kol a bezestupňovou převodovku X-Tronic.

Mohlo by vás zajímat:  Nissan konečně představil Leaf od Nisma

Zdroj: Nissan