Nový Multivan lze konfigurovat i s motorem, který je ideální pro delší cestování. Spokojeni budou také ekologové

Vwnasset 32216 Mu900011on Nor Small

Po úspěšném uvedení zcela nově koncipovaného modelu Multivan na trh doplňuje značka Volkswagen nabídku v konfigurátoru o turbodiesel (TDI) s vysokým točivým momentem a nízkými emisemi. Zákazníci tak mají na výběr širokou škálu variant s nejrůznějšími druhy pohonů na benzin, naftu i elektrickou energii (Plug-in Hybrid), které uspokojí všechna přání. Stejně jako všechny dosavadní verze boduje i nový Multivan TDI bohatou sériovou výbavou a výhodnými cenami již od 1 297 170 Kč včetně DPH.

 Volkswagen Užitkové vozy uvedl letos v lednu na trh nový model Multivan, který uspokojí náročné zákazníky hledající opravdu všestranný automobil s rozsáhlou sériovou výbavou za výhodnou cenu. Nový Multivan se vyznačuje nejen značnou variabilitou interiéru, inteligentními asistenčními systémy a rozsáhlým portfoliem on-line služeb, ale také vysokou úrovní jízdního komfortu a inovativními pohony na benzin včetně plug-in hybridní verze umožňující na kratší vzdálenosti elektrickou jízdu s nulovými emisemi.

Nyní je nabídka pohonů pro nový Multivan ještě širší, protože Volkswagen Užitkové vozy zařadil do českého konfigurátoru také moderní vznětový motor. Čtyřválec s přímým vstřikováním paliva a zdvihovým objemem 1968 cm3 pochází z řady motorů EA288evo a poskytuje maximální točivý moment 360 N.m (od 1600 do
2750 min-1). Stejně jako Plug-in Hybrid a varianty se zážehovými motory se i Multivan 2.0 TDI dodává v kombinaci s pohonem předních kol a automatickou převodovkou DSG v nadstandardně bohaté sériové výbavě.

Mohlo by vás zajímat:  V říjnu žádná změna. Až na Mercedes a BMW dominovala opět Škodovka

Moderní vznětový motor disponuje systémem Twindosing. Ve dvou katalyzátorech SCR s dvojitým vstřikováním AdBlue se snižuje množství oxidů dusíku (NOx) ve výfukových plynech až o 80 procent. Tato technologie minimalizuje navíc i emise CO2 a zlepšuje reakce motoru. Stejně jako všechny verze modelové řady splňuje i nový Multivan TDI přísnou emisní normu Euro 6D-ISC-FCM.

Nízký součinitel aerodynamického odporu vzduchu 0,30 a oproti předchůdci výrazně nižší hmotnost stojí za lepšími jízdními výkony a nižší spotřebou paliva nového modelu Multivan TDI. Všestranné MPV dosahuje nejvyšší rychlosti 190 km/h a jeho kombinovaná spotřeba paliva je 5,4–5,3 litru na 100 kilometrů (emise CO2 jsou           143–140 g/km; třída hospodárnosti A–A+).

Mohlo by vás zajímat:  Na český trh se dostavil také úsporný Volkswagen Golf Variant TGI BlueMotion

Za nový Multivan TDI lze připojit přívěs o hmotnosti až 2000 kilogramů. Nejvyšší přípustná hmotnost soupravy je 4850 kilogramů, užitečná hmotnost může být až 807 kg. I tato verze pohonu pro nový Multivan je k dispozici pro krátké i dlouhé provedení karoserie, ve svém interiéru může mít celkem pět, šest nebo sedm sedadel. Novinkou v nabídce je 7místné provedení s pěti variabilně nastavitelnými samostatnými sedadly v prostoru pro cestující, která lze umístit čelem k sobě.

„Mám velkou radost, že čeští zákazníci si mohou od dnešního dne sestavit svůj nový Multivan s motorem TDI v našem konfigurátoru,“ říká Jakub Šebesta, ředitel značky Volkswagen Užitkové vozy v České republice. „Klasický turbodiesel patří v této kategorii vozidel mezi zákazníky často preferované pohony. Jsem proto přesvědčený o tom, že i nový Multivan TDI bude stejně jako jeho úspěšní předchůdci velmi populární. Mezi jeho trumfy se řadí kromě suverénní hnací síly také kultivovaný běh, vysoká hospodárnost a čisté emise. A to vše s mimořádně bohatou sériovou výbavou za velmi výhodnou cenu.“

Mohlo by vás zajímat:  Focus ST zlevnil na českém trhu o opravdu velkou sumu

Ceny nového modelu Multivan TDI s rozsáhlou sériovou výbavou začínají již od 1 297 170 Kč včetně DPH. Mezi sériově dodávané highlighty nového Multivanu TDI patří mimo jiné 7stupňová dvouspojková převodovka DSG, LED světlomety a LED světla vzadu, posuvné dveře na obou stranách, Front Assist, Lane Assist, asistent rozpoznávání dopravních značek, čelní, boční a hlavové airbagy včetně středového airbagu vpředu, manuální klimatizace, bezklíčkové zapalování, Digital Cockpit, rádio „Ready 2 Discover“ s 8 reproduktory a dvěma USB rozhraními, elektrická parkovací brzda s funkcí Auto Hold, multifunkční kožený volant s pádly a jistota spolehlivého provozu bez nečekaných výdajů umocněná prodlouženou zárukou výrobce na
2+2 roky/200 000 kilometrů.

Zdroj: TZ Volkswagen
Tomáš Dunajčík

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora