Opuštěný Nissan se prodává za pakatel. Kdo ho koupí, může zajímavě vydělat

4

Různých vraků se po inzercích prodává nepočítaně. Některé ale mohou nabídnout zajímavé možnosti zhodnocení, i když se to na první pohled nezdá. Stačí mít trochu znalostí a vědět, s čím máte tu čest. A přesně na jeden takový případ se podíváme. Neznalý si pomyslí, že tento vrak nemůže nikdo soudný koupit a že se majitel při stanovování ceny 2 000 dolarů musel zbláznit. Realita je ale přece jenom trochu jinde.

Známé, unikátní a zajímavé auto

Tímto vrakem, který je k prodeji, je unikátní Nissan 300ZX. Ten zažil mnoho slávy jak v době svého uvedení na trh, tak samozřejmě i později. Dnešní dobu nevyjímaje. Může se tak jednat o celkem zajímavý sběratelský kousek, se kterým může být zážitkem i samotná jízda. Jak by také ne.

Zdroj obrázku: Facebook

Pod kapotou tohoto vozu je totiž motor s výkonem 225 koní a s točivým momentem 268 Nm. Maximálka vozu je 220 kilometrů v hodině a zrychlení z nuly na stovku zvládne auto za 7,5 sekundy. Nechybí také čtyřstupňový automat, který lze ve voze z roku 1991 také považovat za celkem zajímavý unikát.

Mohlo by vás zajímat:  Se svým Mercedesem najel přes milion. Teď se ho snaží s poruchou prodat

Auto může být dobrou investicí

Na první pohled je vidět, jak tento Nissan 300ZX z roku 1991 vypadá. Rozhodně nejde o žádný top stav. Právě naopak. A nijak dobře tomu není ani z pohledu stavu tachometru, jelikož auto má najeto 238 182 kilometrů. Zdálo by se proto, že koupě tohoto modelu v daném stavu není rozumnou investicí.

Zdroj obrázku: Facebook

Realita však může být jiná. Cena tohoto vozu je celkem příznivá, ale je třeba počítat s tím, že se bez nutných dalších investic nelze obejít. Komu se však povede vrátit autu jeho zašlou slávu a dokáže mu vrátit jeho dokonalý vzhled a technický stav, může mít ve své garáži kousek, který rozhodně dokáže zhodnotit vložené finance a úsilí. Pokud se podíváme na odhady cen tohoto vozu v dokonalém stavu, mohou být i desetkrát vyšší, než je cena, kterou za tento vůz nyní požaduje jeho stávající majitel.

Zdroj: Autorský text
David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora