Ostřejší Golf R bude mít výkon skoro 300 koní

Sedmá generace Volkswagenu Golf je na trzích už nějaký ten pátek. V současné době se čeká především na praktičtější kombi, tradiční GTI a taky výkonnější Golf R. A právě o tomto modelu jsme se zase něco dozvěděli prostřednictvím špionážních fotografů ze zahraničního webu.

Dalo se to očekávat, v motorovém prostoru se bude nacházet nejspíše 2.0litrový přeplňovaný čtyřválec TSI o skvělém výkonu 286 koní a krouticím momentu 379 Nm. Síla bude přenášena na všechna kola skrz mezinápravovou spojku Haldex páté generace (lehčí a vstřícnější oproti předchůdci), která debutovala nedávno v Golfu 4Motion. Pohonná jednotka by měla být spjata s dvoj-spojkou a tím pádem se očekává zrychlení za cca 5 sekund a dosažení max. rychlosti 250 km/h.

I když se zvýší výkon, tak prý klientela nemusí mít obavy o spotřebu paliva, a to díky použití nové platformy MQB a lehčí karoserie. Nový Golf R by měl disponovat hmotností okolo 1200 kg a kombinovanou spotřebou 7 l/100 km. Premiéra se uskuteční možná na podzim ve Frankfurtu a prodej by mohl začít v roce 2014.

Mohlo by vás zajímat:  Golf GTI sedmé generace se odhalil v sériové podobě

Fotogalerie: worldcarfans.com