Plasty v automobilu lze chránit tekutinou, kterou má každá žena v kuchyni

Starat se o svůj automobil, to by mělo být povinností každého majitele. Nejenom že auto stále skvěle vypadá, ale může mít při prodeji i mnohem vyšší cenu než zanedbávaná ojetina. Často se však mluví jenom o tom, jak se starat o karoserie. Jsou ale i vnitřní části, konkrétně interiérové plasty, které je třeba také ošetřovat. Každý se už jistě setkal s možnými přípravky, které jsou na jejich ošetření vhodné. Patří do segmentu autokosmetiky a mají jedno společné. Obvykle nepatří k nejlevnějším.

I doma lze najít autokosmetiku

Vhodnou autokosmetiku lze ale najít i doma. A to v místnosti, kde by to málokdo čekal. Ideální je zamířit do kuchyně, kde jsou ukryty oleje. Především potom ten olivový může být dobrým pomocníkem každého motoristy. Ostatně i jejich ženy už vědí, že ho mohou používat jako pomocníka pro svou krásu. Tak proč by ho muži nemohli používat pro krásu svého vozu. A to konkrétně v interiéru.

Zdroj obrázku: Freepik

Snadné použití

Použít olivový olej na ošetření plastů v interiéru vozu je velmi jednoduché. Stačí nejprve klasická údržba, během které se odstraní veškeré nečistoty. Jakmile potom interiérové plasty oschnou, stačí měkký hadřík, nejlépe z mikrovlákna. Na ten se nanese trocha oleje a jemně se vtírá na plastová místa v interiéru vozu. Podobným způsobem lze však ošetřit i další materiály, jako jsou například kožené plochy, kterým by olivový olej neměl nijak ublížit.

Okamžitý a levný efekt

Výsledkem tohoto ošetření plastů olivovým olejem je téměř okamžitý efekt. Interiérové plasty mohou vypadat doslova jako nové. Dojde nejenom k jejich výraznějšímu oživení, ale i k tomu, že bude obnoven jejich původní lesk, jako je tomu v novém autě. Vzhledem k ceně olivového oleje a tomu, jak malé množství stačí, a navíc když ho má každý doma, jde o jednu z nejpopulárnějších domácích metod, jak se o interiér svého vozu starat.

Zdroj: https://www.carthrottle.com/post/4-ways-to-restore-faded-black-plastic-trim/