Porsche 912E kombinuje dvě vášně

Jako takřka všichni petrolheadi, i Stephen FitzgeraldDenveruColoradu se začal zajímat o auta už v útlém dětství. Autům fandili taktéž oba jeho bratři, každý z nich měl svou oblíbenou značku. Nejstaršího uhranulo Ferrari, prostřední se zamiloval do Lamborghini ale Stephen si vybral Porsche. Jejich neúnavné debaty se leckdy zvrtly až v hádku, který vůz je nejlepší. Je to F40, Countach nebo 959? Pro Stephena je to pochopitelně Porsche 959 a myslí si to dodnes.

Jak vyrůstal, stále více toužil nějaké Porsche vlastnit. Jeho touha ho užírala, dokud neobjevil nechtěné Porsche 912E z roku 1976. Okamžitě se do toho auta zamiloval, protože vlastně jde o model 911 S se čtyřválcem. Ovšem ty dva válce neváhal Stephen obětovat za to, že bude vlastnit svůj sen. A nyní o tisíce ujetých mil později svého rozhodnutí stále nelituje. Ačkoliv to není to nejrychlejší Porsche na světě, stále mu přináší velký úsměv pokaždé, když jej řídí. A i lidé okolo se na něj usmívají.

Samozřejmě kup tohoto vozu byla také volba rozumem. Na koupi se musel dohodnout s manželkou a cenový strop byl deset tisíc dolarů. Brzy ovšem bylo jasné, že v této cenové relaci příliš velký výběr vozu Stuttgartské automobilky není. Stephen se tak rozhodl hledat právě levnější model 912, i tak ale nacházel samé vozy v horším stavu. Při pátrání na ebay narazil na modely E, které se vyráběly jediný rok. Stephenovi nevadil modernější vzhled ani mohutnější nárazníky. Bylo mu jasné, že 912E je přesně to Porsche, které si může dovolit, pokud nechce strávit hledáním vozu dalších pět let. A za ty léta co jej má se do něj zamiloval. A to i do jeho postavení podřadného Porsche a do přátelského motoru. Když mu lidé řeknou, že má krásnou 911, nebojí se je opravit a přiznat právý název svého vozu.

Mohlo by vás zajímat:  9ff GT9 Vmax o výkonu 1400 koní

Své 912 našel díky klubu majitelů tohoto modelu v San Francisku. Ti mu jej doporučili jako vhodný vůz pro první koupi. Důrazně ho varovali před vozy s čerstvým lakem a skrytými závadami. Stephen spolkl svou hrdost a koupil zuboženě vypadající vůz, který ovšem mechanicky byl v naprostém pořádku. Vůz si sice měl původně koupit zájemce z Německa, ale Stephen nakonec prodejce přesvědčil aby mu vůz prodal. Po koupi následoval i první výlet ze San Franciska domů do státu Washinghton. Stephen později nechal vůz kompletně přelakovat a vrátil mu jeho původní vzhled. Pokze původní kola Fuchs vyměnil za Gas Burner. A jeikož je Stephen také vášnivý vyznavač cyklistiky v přírodě, pořídil si na vůz i nosič svého zakázkového kola. Se svým Porsche hlavně miluje jízdu po horských silničkách, kde se v zatáčkách projeví skvělá ovladatelnost vozu. A když si cestou k pěkným cyklostezkám otevře střešní okno, může poslouchat i krasný zvuk motoru Volkswagen. Jeho auto opravdu vyniká v kombinování obou jeho vášní.

Zdroj: Petrolicious