Prestižní Car of the Year zná své finalisty. Mezi sedmicí je i elektromobil

Různých automobilových soutěží je celá řada. Pokud zůstaneme v České republice, je pravidelně vyhlašována anketa Auto roku. Ta není jedinou, kterou je vhodné sledovat, pokud vás zajímají ta nejzajímavější auta konkrétního roku. Mnohem prestižnější soutěží je Car of the Year. Evropské auto roku je druhým používaným názvem soutěže. A tak je jasné, že se už neomezujeme jenom na naši malou zemi, ale na celou Evropu.

7 finalistů bylo představeno

Soutěž je postavena na podobném principu, jako řada ostatních. Vezmou se všechny nové automobily konkrétního roku, které jsou následně hodnoceny porotci. Na základě toho se výběr zužuje a zužuje. Car of the Year měl na samotným začátku 38 automobilů. Z nich vzešlo těchto 7 finalistů. Pojďme si je představit.

Alpine A110

Milujete sportovnější styl jízdy a ve stejném designu musí být i vaše auto? Pokud ano, jistě budete fandit modelu Alpine A110. Moc praktičnosti od něho nečekejte. Kombinace stylu a jízdních vlastností vás však zaujme.

Citroën C5 Aircross

Jedna z celkem očekávaných voleb. To proto, že Citroën C5 Aircross je samozřejmě vozem ze segmentu SUV, který je stále obrovsky populární. I proto zástupci tohoto segmentu nechybí v řadě soutěží. Tento konkrétní model má svou kvalitou i na finále.

Ford Focus kombi

Léty prověřený automobil, jehož nejnovější generace staví především na maximální praktičnost. Ford Focus kombi je dobrou volbou pro každou rodinu, která potřebuje při každé své cestě převážet mnoho zavazadel a jiných osobních věcí. Velký zavazadlový prostor to umožní.

Jaguar I-Pace

Pokud vozy této značky něco jasně charakterizuje, tak jde především o design a kvalitní výbavu. Model Jaguar I-Pace však nabídne i něco navíc. Je to unikátní pohon. Jde o první elektrický automobil od Jaguaru. A pro svou kvalitu se hned dostal mezi finálovou sedmici.

Mohlo by vás zajímat:  Infiniti - První info o vlajkovém sedanu

Kia Ceed 1,4 T-GDI

Už dávno neplatí, že je vhodné vyhýbat se korejským autům. Ta poslední roky lákají hlavně svou cenou, která rozhodně není vykoupena nekvalitou. Potvrzují to zkušenosti majitelů, tak i názory odborné poroty. Ty vybrala jako do finále i model Kia Ceed 1,4 T-GDI.

Mercedes třídy A

I když de stále o menší model této německé automobilky, musíme říci, že Mercedes třídy A má oproti předchozí generaci mnohem dospělejší proporce a lákavější design. Přidejme k tomu osvědčenou kvalitu, pohodlí a dobrou výbavu a je jasné, proč v anketě nesmí chybět.

Peugeot 508 SW

Další z modelů, které nadchne především svou praktičností v podobě zavazadlového prostoru. Kromě toho však Peugeot 508 SW zaujme také svým designem a jízdními vlastnosti. Očekávána je také spolehlivost, díky které se pomalu zapomíná na dříve často zmiňovaná rizika Francouzů.

Kdy se dozvíme vítěze?

Máte svého horkého favorita? Napište nám do diskuze, který to je. A kdy se dozvíte, zda jste měli stejné tipy, jako odborná porota? Vyhlášení ankety Car of the Year proběhne v březnu roku 2019. jenom připomeňme, že v loňském roce se stal celkem suverénním vítězem model Volvo XC40. jaký to bude nyní? Nechme se překvapit.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora