Při nabíjení u obchodu jsem odebral elektřinu za desetikoruny. Z účtu mi zmizelo několik set korun

Close Up Car Being Charged With Electric Car Charger

Nabíjet hybridní auto tam, kde to neznáte, může být pořádné riziko. Vím o tom své, když jsem se rozhodl dodat do auta trochu energie u nabíjecího stojanu Lidlu. Tenhle obchod mi byl vždycky sympatický, protože poskytoval nabíjení zdarma. Jak pomalé, tak i rychlé. Nyní už se platí, ale ceny nijak přemrštěné nejsou.

Tak jsem se tím prokousal

Oproti jiným nabíjecím stanicím, kde mi obvykle stačí přiložit čip, je nabíjení u Lidlu o dost komplikovanější. Tedy takhle, čip jiných poskytovatelů mohu použít, ale elektřinu bych měl dražší. Je lepší prokousat se celým postupem aktivace nabíjecího bodu přes webové stránky. Nějaký čas to trvá, musíte zde uvádět číslo platební karty, potvrzovat různé nesmysly. Ale nakonec dosáhnete toho, co potřebujete. Konečně zapojíte kabel a auto se nabíjí.

Mohlo by vás zajímat:  „Tohle si účtujete neoprávněně, tolik vám nezaplatím,“ vadilo muži po výměně kol v pneuservisu

Elektřina za pár desítek korun, odečteny stokoruny

Se svým hybridem si můžu o rychlonabíjení nechat jenom zdát, a tak nabíjím pomalu. Od toho se odvíjí i množství odebraných kWh. Byly to v podstatě jednotky, takže cena pár desítek korun. Nestačil jsem se ale divit tomu, co se stalo potom. Doma se dívám na účet a vidím, že místo odečtených peněz za odebrané kilowatthodiny se mi z účtu odečetla částka ve výši 650 Kč.

Zdroj obrázku: Freepik

Prý je to normální

Obratem tedy celý rozčilený volám na infolinku, jak je to možné. Operátor patrně není překvapen a ihned mi vysvětluje důvod. Jde o jakousi autorizaci platební karty, v souvislosti se kterou se provádí blokace této částky. Jistě – něco podobného znám i ze samoobslužných benzinových stanic, kde je tato blokace aktivní pár minut, následně se odečte skutečná částka. Ale tady ne.

Mohlo by vás zajímat:  Olda: Když mě viděli, co patlám na čelní sklo, smáli se mi. Když se mi přestalo mlžit, každý chtěl znát můj trik

Počkejte týden

Ptám se, kdy mi budou moje peníze vráceny. A dostávám překvapivou odpověď. Bude to za cca 5 dní. Tedy za celý pracovní týden. Nevěřícně jenom kroutím hlavou, loučím se a pokládám telefon.

Doplnění: Vrácená autorizace se na platební kartu skutečně vrátila, ponížená o sumu odpovídající odebrané elektrické energii.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek čtenáře Zdeňka Š., redakčně zkráceno a upraveno.

Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora