První KTM X-Bow se střechou

Před nějakou dobou jsme prostřednictvím automobilky KTM anoncovali premiéru lehce civilizovanější verze ultimativního sporťáku X-Bow. KTM tehdy uvedlo, že verze GT dostane poprvé v historii modelu čelní boční okénka. Teď se k tomu přidalo ještě něco navíc. 

Čelní a boční okna totiž doplnila střecha! KTM ji označuje jako X-TOP a popisuje jako „lehce a rychle instalovatelnou“. Další novinkou je zavazadlový prostor o objemu 50 litrů a výběr z nových barev. Pokud by se Vám zdálo vaše X-Bow po těchto úpravách moc změkčilé, můžete sáhnout po prvcích od značky PowerParts

O pohon GT se stará přeplňovaný čtyřválec o objemu dva litry s výkonem 285 koní, který je dostupný od 6400 ot./min. Maximální točivý moment 420 Nm je dostupný už od 3200 ot./min. Ve spolupráci s šestistupňovým manuálem dokáže X-Bow GT s váhou 847 kg zrychlit na 100 km/h za 4,2 sekundy a maximálně se rozjede na 231 km/h. KTM udává průměrnou spotřebu 8,3 l/100 km. 

Verze GT bude k dostání na přelomu dubna a května letošního roku. Za základní model dá zájemce minimálně 72 500 euro (cca 1 849 000 Kč). 

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz CLK GTR v prodeji na Ebay

Zdroj: KTM